сите категории

Дома>Производи>Центрифуга на крвна банка

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642488736993730.jpg
DL-6MB Центрифуга во фрижидер 6x1000ml

DL-6MB Центрифуга во фрижидер 6x1000ml


DL-6MB широко користен во клиничката медицина, биолошкиот инженеринг, генетскиот инженеринг, имунологијата. Погоден е за одвојување и прочистување на радиоимуноанализа, анализа на вода, биохемија, фармацевтски и крвни продукти.

Model

DL-6MB

Максимална брзина

6000 вртежи во минута

Макс RCF

6880хгр

Максимален капацитет

6х1000мл

цевки

кеси за крв


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
2. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
3. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
4. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A).
5. Метална надворешна кутија. Центрифугата стои на подвижни тркалца.
6. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
7. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
8. Сигурен погонски систем.
9. Потсетување на последните поставени параметри. (Корисно за повторувачка анализа).
10. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, програмска меморија, приказ на грешки.
11. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
12. Екранот ги прикажува поставените параметри и вредностите во живо.
13. Селективните стапки на наизменична/натечна струја обезбедуваат висококвалитетни раздвојувања.
14. Системот за самодијагностика обезбедува заштита од нерамнотежа, прекумерна температура /брзина/напон и електронско заклучување.
15. Бесплатно одржување на индукциониот мотор.
16. Глава, корпи и адаптери на роторот со извртување од материјал со висока густина.
17. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
18. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.

спецификации

модел

DL-6MB

Очила за екран

LED и LCD екран во боја

Макс. Брзина

6000 вртежи во минута

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Макс. RCF

6880хгр

Максимален капацитет

6x1000ml

Темп. опсег

-20~ 40

Точност на температурата

± 2

Опсег на тајмер

1~99h59m59s

Стапки на забрзување / забавување

1~12

Програма за секојдневна употреба

30

Моторни

Конвертор Мотор, директно возење

Контрола на

Контрола на микропроцесор

моќност на мотор

1.5kw

Моќност на фрижидерот

1.5kw

Напојување

AC220V 50Hz 20A

бучава

Нето тежина

240kg

Бруто тежина

314kg

Надворешна димензија

860 ×730×1200мм (Д×Ш×В)

Димензија на пакетот

1000 ×850 ×1400мм (Д×Ш×В)


Список на ротори

01

Бр1Ротор за нишање(Овал)

Макс. Брзина: 4200 вртежи во минута

Макс. RCF: 5180 xg

Капацитет: 6x1000ml (овална кофа)

Кесичка за крв 300 ml: 2 парчиња / кофа, вкупно за 12 парчиња кеси

Крвна кеса 450/500 ml: 1 парче/ кофа за нишање, вкупно за 6 парчиња кеси


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]