сите категории

Дома>Производи>Центрифуга на крвна банка

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642487571862862.jpg
Центрифуга на банка за крв DLM12L со голем капацитет 6x2400ml

Центрифуга на банка за крв DLM12L со голем капацитет 6x2400ml


Компактна ладилна подна центрифуга е специјално дизајнирана за универзална употреба во банки за крв, клинички лаборатории, серолошки испитувања, молекуларна биологија, сепарација на серум, фармацевтски апликации, каде што повторливоста, прецизноста и доверливоста на брзината, времето, температурата, забрзувањето и забавувањето се значајни фактори при добивање совршени раздвојувања на различните крвни фракции.

Model

DLM12L

Максимална брзина

8000 вртежи во минута

Макс RCF

14336хгр

Максимален капацитет

6х2400мл

цевки

кеси за крв


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Две моторизирани брави за капак го спречуваат отворањето на капакот за време на центрифугирањето. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
2. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
3. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
4. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A).
5. Метална надворешна кутија. Центрифугата стои на подвижни тркалца.
6. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
7. Сигурен погонски систем.
8. Потсетување на последните поставени параметри. (Корисно за повторувачка анализа).
9. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, програмска меморија, приказ на грешки.
10. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
11. Екранот ги прикажува поставените параметри и вредностите во живо.
12. Селективните стапки на наизменична/натечна струја обезбедуваат висококвалитетни раздвојувања.
13. Системот за самодијагностика обезбедува заштита од нерамнотежа, прекумерна температура / брзина / напон и електронско заклучување.
14. Бесплатно одржување на индукциониот мотор.
15. Глава, корпи и адаптери на роторот со извртување од материјал со висока густина.
16. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
17. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
18. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.

спецификации

модел

DLM12L

Очила за екран

LED и LCD екран во боја

Макс. Брзина

8000 вртежи во минута

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Макс. RCF

14336хгр

Максимален капацитет

6х2400мл

Темп. опсег

-20~ 40

Точност на температурата

± 2

Опсег на тајмер

1~99h59m

Стапки на забрзување / забавување

1~12

Програма за секојдневна употреба

30

Моторни

Конвертор Мотор, директно возење

Контрола на

Контрола на микропроцесор

моќност на мотор

3.7kw

Моќност на фрижидерот

2.5kw

Напојување

AC220V 50Hz 30A

бучава

Нето тежина

500kg

Бруто тежина

587kg

Надворешна димензија

960 × 860 1200 mm (L × W × H)

Димензија на пакетот

1150 × 970 1360 mm (L × W × H)


Список на ротори

01

Бр1Ротор за нишање

Макс. Брзина: 4600 вртежи во минута

Макс. RCF: 7060 xg

Капацитет: 6 x 2400 ml

Големина на шише од 2400 ml: Φ67x191mm, капа: Φ81mm рамно

Кеса за крв 450 ml (тројна): 2 парчиња / кофа за нишање, вкупно 12 парчиња кеси

Крвна кеса 250 мл: 4 парчиња / кофа за нишање, вкупно 24 парчиња кеси


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]