сите категории

Дома>Производи>Центрифуга на крвна банка

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642489005780504.jpg
XZ-5M 500 мл Центрифуга за банкарска крвна кеса за крв

XZ-5M 500 мл Центрифуга за банкарска крвна кеса за крв


Центрифугата може да обработи волумен до 3 литри, нудејќи комплетно решение за одвојување на примероците што треба да се центрифугираат за центар за крвна банка, истражувачки лаборатории, клиника, биотехнологија, индустрија и болници.

Голем избор на ротори и адаптери. Без одржување на моторот со конвертор на наизменична струја, софтверот му овозможува на операторот лесно да ги контролира конфигурациските параметри, контролната табла му обезбедува на корисникот лесна машина за ракување и сојузник во секојдневните задачи.

Model

XZ-5M

Максимална брзина

5000 вртежи во минута

Макс RCF

4745xg

Максимален капацитет

6x500ml

цевки

кеси за крв


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
2. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
3. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A).
4. Центрифугата стои на подвижни тркалца.
5. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
6.Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, програмска меморија, приказ на грешки.
7. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
8. Системот за самодијагностика обезбедува заштита од нерамнотежа, прекумерна температура /брзина/напон и електронско заклучување.
9. Глава, корпи и адаптери на роторот со извртување од материјал со висока густина.
10. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
11. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
12. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.

спецификации

модел

XZ-5M

Екран

Метална рамка на LCD екран

Макс. брзина

5000 вртежи во минута

Точност на брзината

20 r / мин

Макс. rcf

4745хгр

Макс. капацитет

6х500мл

Опсег на временска рамка

-20~ 40

Точност на температурата

± 2

Опсег на тајмер

1 мин~ 99 мин. 59 с

Стапки на забрзување / забавување

1-10

Моторни

Мотор на конвертор

Компресор

увезен компресор

моќност на мотор

1KW

Моќност на фрижидерот

750W

Напојување

AC220V 50HZ 20A

бучава

58db

Нето тежина

160kg

Бруто тежина

215kg

димензија

750 × 630 900 mm (L × W × H)

Пакет големина

860 × 750 1100 mm (L × W × H)


Список на ротори

01

Бр.1 Ротор за нишање

Максимална брзина: 3500 r/min

Cкапацитет: 4 x 750 ml

Максимален rcf: 2990 xg

Досадно ØxL:76x117x108mm


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]