сите категории

Дома>Производи>Медицински центрифуга>Центрифуга за миење ќелии

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642490230693122.jpg
TD4-1 програмирана автоматска центрифуга за миење ќелии

TD4-1 програмирана автоматска центрифуга за миење ќелии


Model

ТД4-1

Максимална брзина

4500 вртежи во минута

Макс RCF

2000xg

Максимален капацитет

12x5ml

цевки

0.5 ml, 1.5/2 ml, 2ml,5ml


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Контрола на микропроцесор, дигитален дисплеј, директно управуван од мотор без четкички, програмиран тајмер.
2. Во рок од 3 минути, времето ќе биде поставено, зголемено, прикажано и контролирано за да се исполнат стандардните барања.
3. Автоматско рамнотежа, низок шум.

спецификации

модел

ТД4-1

Екран

LEDекран

Тело на машината

Метална рамка

Максимална брзина

4500 вртежи во минута

Точност на брзината

20 r / мин

Max.RCF

2000 × гр

Максимален капацитет

12 примероци

Опсег на тајмер

Контрола на програмата

Моторни

Мотор без пренос

Mоторна моќ

60W

Напојување

AC220V 50/60Hz 5A

бучава

Нето маса.

22kg

Бруто тежина

23kg

Димензија на машината

440x350x260mm (ДxШxВ)

пакет Димензии

530x455x350mm (ДxШxВ)


Список на ротори

Замав-ротор-TD4-1-HLA-2021-12

HLA ротор

Максимална брзина :4500r / мин

Cкапацитет:12x2ml

Макс rcf:2000xg

180sза одвојување на лимфоцитите и култивираните клетки

Максимална брзина :3200r / мин

Cкапацитет:12x1.5ml

Макс rcf:1000xg

3sда се ослободите од тромбоцитите

Максимална брзина :3200r / мин

Cкапацитет:12x0.5ml

Макс rcf:1000xg

60sза миење на лимфоцитите

Замав-ротор-TD4-1-SERO-2021-12

SERO ротор

Максимална брзина :2100r / мин

Cкапацитет:12x5ml

Макс rcf:500xg

60-ти за да се процени крвната група, набљудувајте го одговорот на реакцијата на хемаглутинација

Максимална брзина :3000r / мин

Cкапацитет:12x5ml

Макс rcf:1000xg

15sза експерименти на вкрстена адаптација иелемент против топка

Максимална брзина :3000r / мин

Cкапацитет:12x5ml

Макс rcf:1000xg

60sда се измијат крвни зрнца,екстракт од серум и плазма

Забелешка: 5ml:Ø13x100mm(L)2ml:Ø13x75mm(L)


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]