сите категории

Дома>Производи>Центрифуга за сурова нафта

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642495024435263.jpg
XZ-SLY-8D Центрифуга за тестирање на сурова нафта за вода и талог

XZ-SLY-8D Центрифуга за тестирање на сурова нафта за вода и талог


XZ-SLY-8D е дизајниран според одредувањето на водата и наслагите во сурова нафта. Ги исполнува барањата на стандардот GB/T6533-86 или ASTM D4007 и користи одвојување за одредување на водата и таложењето во сурова нафта. Тоа е идеална опрема за одредување на влага во институтот за истражување и истражување на нафта.

Model

XZ-SYL-8D

Максимална брзина

4000 вртежи во минута

Макс RCF

2000N

Максимален капацитет

16x100ml

цевки

Цевка за масло од 100 ml


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Метална надворешна кутија. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
6. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
7. Потсетување на последните поставени параметри. (Корисно за повторувачка анализа).
8. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
9. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, приказ на грешки.
10. Сеопфатен избор на ротори и адаптери
11. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
12.ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
13. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.

спецификации

модел

XZ-SYL-8D

Очила за екран

LCD бојаОчила за екран

Тело на машината

Метална рамка

Макс. Брзина

4000 вртежи во минута

Макс. RCF

2000N

Максимален капацитет

16х100мл

Температурен опсег

RT ~ 70℃

Опсег на тајмер

1 ~ 99 мин59s

Стапки на забрзување / забавување

1~10

Моќ

1500W

Напојување

AC220V 50 / 60Hz

бучава

NW

150kg

GW

180kg

димензија

840 × 730 1220 mm (L × W × H)

пакување Големина

1040 × 930 1500 mm (L × W × H)


Список на ротори
1- (1)

Максимална брзина: 4000 r/min

Максимален капацитет: 4 x 100 ml

图片 1
2

Максимална брзина: 4000 r/min

Максимален капацитет: 8 x 100 ml

3

Максимална брзина: 4000 r/min

Максимален капацитет: 16 x 100 ml


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]