сите категории

Дома>Производи>Центрифуга со голема брзина>Центрифуга со голема брзина на подот

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1652063769530259.jpg
XZ-21K Ладилна центрифуга со променлив капацитет со голема брзина

XZ-21K Ладилна центрифуга со променлив капацитет со голема брзина


Центрифугата за ладење со голема брзина XZ-21K широко се применува во лаборатории за земјоделство, медицина, прехранбена индустрија, биоинженерство, цитобиологија и биохемија. Има добри перформанси при сепарација и прочистување на микробиомот, клеточниот протеин, ензимот и имунопреципитатот.

Model

XZ-21K

Максимална брзина

21000 вртежи во минута

Макс RCF

29140xg

Максимален капацитет

4x750ml

цевки

0.5 ml, 1.5/2 ml, 5 ml, 10 ml, 15 ml, 30 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml, 750 ml, микроплочи


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
2. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
3. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
4. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A).
5. Метална надворешна кутија. Центрифугата стои на подвижни тркалца.
6. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
7. Сигурен погонски систем.
8. Потсетување на последните поставени параметри. (Корисно за повторувачка анализа).
9. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, програмска меморија, приказ на грешки.
10. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
11. Екранот ги прикажува поставените параметри и вредностите во живо.
12. Селективните стапки на наизменична/натечна струја обезбедуваат висококвалитетни раздвојувања.
13. Системот за самодијагностика обезбедува заштита од нерамнотежа, прекумерна температура / брзина / напон и електронско заклучување.
14. Бесплатно одржување на индукциониот мотор.
15. Специјален конектор за роторот што го олеснува вчитувањето и растоварувањето на роторот
16. Глава, корпи и адаптери на роторот со извртување од материјал со висока густина.
17. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
18. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
19. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.

спецификации

модел

XZ-21K

Екран

LED екран

Макс. Брзина

21000 вртежи во минута

Точност на брзината

20 r / мин

Макс. RCF

29140хгр

Макс. Капацитет

4х750мл

Температурен опсег (на RT 25)

-20~ 40

Точност на температурата

± 2

Опсег на тајмер

1 ~ 99ч59 мин

Стапки на забрзување / забавување

1-10

Моторни

Конвертор Мотор, директно возење

Контрола на

Контрола на микропроцесор

моќност на мотор

1KW

Моќност на фрижидерот

750W

Напојување

AC220v 50hz 20A

бучава

58db

Нето тежина

180kg

Бруто тежина

206kg

димензија

740 × 630 1040 mm (L × W × H)

пакување Големина

860 × 750 1250 mm (L × W × H)


Список на ротори

1号转子-Агол-ротор-12x0.5ml-1

No.1Аголен ротор

Максимална брзина: 21000 r/min

Cкапацитет: 12 x 0.5 ml

Максимален rcf: 22470 xg

ØxL:8.4x28.5mm

2号转子-Аголен-ротор-12x1

No.2Аголен ротор

Максимална брзина: 21000 r/min

Cкапацитет: 12 x 1.5/2.2 ml

Максимален rcf: 29140 xg

ØxL:11.2x39mm

3

No.3Аголен ротор

Максимална брзина: 16000 r/min

Cкапацитет: 24 x 1.5/2.2 ml

Максимален rcf: 23800 xg

ØxL:11.2x39mm

6

No.4Аголен ротор

Максимална брзина: 16000 r/min

Cкапацитет: 12 x 5 ml

Максимален rcf: 19320 xg

ØxL: 14x51 mm

8

Бр5Аголен ротор

Максимална брзина: 13000 r/min

Cкапацитет: 12 x 15/ 10ml

Максимален rcf: 19495 xg

ØxL:16.5x103mm

9

Бр6 Аголен ротор

Максимална брзина: 14000 r/min

Cкапацитет: 4 x 50 ml

Максимален rcf: 19320 xg

ØxL:29.5x96mm

10

Бр7 Аголен ротор

Максимална брзина: 13000 r/min

Cкапацитет: 6 x 50 ml

Максимален rcf: 18550 xg

ØxL:29.5x96mm

11

Бр8 Аголен ротор

Максимална брзина: 10000 r/min

Cкапацитет: 4 x 100 ml

Максимален rcf: 10934 xg

ØxL:38.2x110mm

09

Бр9Аголроторот

Максимална брзина: 10000 r/min

Cкапацитет: 4 x 250 ml

Максимален rcf: 17680 xg

ØxL: 63x116 mm

12

No.10Замавроторот

Максимална брзина: 6000 r/min

Cкапацитет: 4 x 10 ml

Максимален rcf: 4495 xg

ØxL:16.5x78mm

1

*Бр.11 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 32 x 15ml/10ml

/ 5 ml/ 2 ml

Максимален rcf: 3000 xg

ØxL:18x92mm (15ml)

18x88mm (10 ml)

3

*No.12Замавроторот

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 8 x 50 ml

Максимален rcf: 3040 xg

ØxL:30.5x92mm

4

*No.13Замавроторот

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4 x 100 ml

Максимален rcf: 2950 xg

ØxL:42.5x100mm

9

No.14Замавроторот

Максимална брзина: 5500 r/min

Cкапацитет: 4 x 250 ml

Максимален rcf: 5560 xg

ØxL:63.5x90mm

09

No.15Замавроторот

Максимална брзина: 4500 r/min

Cкапацитет: 4 x 500 ml

Максимален rcf: 4490 xg

ØxL:81x105mm

10-1

Бр.16 Ротор за нишање

Максимална брзина: 3500 r/min

Cкапацитет: 4x750ml

Максимален rcf: 2990 xg

Досадно ØxL:89.7x137.5mm

10

No.17Замавроторот

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 2x2x96 дупки

Максимален rcf: 2390 xg

ØxL:137x87x42mm*: сподели истотело на роторот


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]