сите категории

Дома>Производи>Центрифуга со мала брзина>Центрифуга со мала брзина на подот

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1641803743975009.jpg
DL-5M 4x750ml тркалезни кофи Ладилни центрифуги со мала брзина

DL-5M 4x750ml тркалезни кофи Ладилни центрифуги со мала брзина


Центрифугата може да обработи волумен до 3 литри, нудејќи комплетно решение за одвојување на примероците што треба да се центрифугираат за центри за банки за крв, истражувачки лаборатории, клиники, биотехнологија, индустрија и болници.
Голем избор на ротори и адаптери. Мотор со конвертор на наизменична струја без одржување, софтверот му овозможува на операторот лесно да ги контролира конфигурациските параметри, контролната табла му овозможува на корисникот лесен за ракување со машината и сојузник во секојдневните задачи.

Model

DL-5M

Максимална брзина

5000 вртежи во минута

Макс RCF

4745xg

Максимален капацитет

6x500ml

цевки

2ml,5 ml, 10 ml, 15 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml, 750 ml,микроплочи, кеси со крв


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
2. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
3. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A).
4. Центрифугата стои на подвижни тркалца.
5. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
6. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, програмска меморија, приказ на грешки.
7. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
8. Системот за самодијагностика обезбедува заштита од нерамнотежа, прекумерна температура / брзина / напон и електронско заклучување.
9. Глава, корпи и адаптери на роторот со извртување од материјал со висока густина.
10. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
11. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
12. SO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.

спецификации

модел

DL-5M

Екран

LED дисплеј / метална рамка

Макс. брзина

5000 вртежи во минута

Точност на брзината

20 r / мин

Макс. rcf

4745хгр

Макс. капацитет

4x750ml

Опсег на временска рамка

-20~ 40

Точност на температурата

± 2

Опсег на тајмер

1 мин~ 99 мин. 59 с

Стапки на забрзување / забавување

1-10

Моторни

Мотор на конвертор

Компресор

увезен компресор

моќност на мотор

1KW

Моќност на фрижидерот

750W

Напојување

AC220V 50HZ 20A

бучава

58db

Нето тежина

180kg

Бруто тежина

206kg

димензија

740 × 630 1040 mm (L × W × H)

Пакет големина

860×750×1250 mm (Д×Ш×В)


Список на ротори

8

Бр.1 Аголен ротор

Максимална брзина: 5000 r/min

Cкапацитет: 12 x 15 ml/10 ml

Максимален rcf: 3528 xg

ØxL:18x102mm

1 (2)

*No.2Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 32 x 15ml/10ml/5ml/ 2 ml

Максимален rcf: 3000 xg

ØxL:18x92mm (15ml)

18x88mm (10 ml)

3 (2)

*Бр3Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 8 x 50 ml

Максимален rcf: 3040 xg

ØxL:30.5x92mm

15

Бр4Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 16x50ml

Максимален rcf: 3520 xg

Досадно ØxL:30.5x86.5mm

14

No.5Ротор за нишање

Максимална брзина: 3500 r/min

Cкапацитет: 24 x 50 ml

Максимален rcf: 3710 xg

Досадно ØxL:30.5x86.5mm

4 (2)

*Бр6Ротор за нишање

Максимална брзина: 5000 r/min

Cкапацитет: 4 x 100 ml

Максимален rcf: 4745 xg

ØxL:42.5x100mm

9

Бр7Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4 x 250 ml

Максимален rcf: 2990 xg

ØxL:63.5x90mm

09

Бр8Ротор за нишањеМаксимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4 x 500 ml

Максимален rcf: 3520 xg

ØxL:81x105mm

6

Бр9Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 6 x 500 ml

Максимален rcf: 3710 xg

ØxL:81x105mm

01

Бр10Ротор за нишање

Максимална брзина: 3500 r/min

Cкапацитет: 4 x 750 ml

Максимален rcf: 2990 xg

Досадно ØxL:89.7x137.5mm

76x117x108mm

5 (2)

Бр11Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 48x5ml/2ml

Максимален rcf: 2980xg/2625xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

12

Бр12Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 80x5ml/2ml

Максимален rcf: 3620xg/3260xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

013

Бр13Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 120 x 5 ml/2 ml

Максимален rcf: 3580xg/3220xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

13

Бр14Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 148x5ml/2ml

Максимален rcf: 3405xg/2975xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

10

Бр15Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 2 x 2 x96 дупки

Максимален rcf: 2390 xg

Досадно ØxL:137x87x42*: споделување на истото тело на роторотИспраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]