сите категории

Дома>Производи>Центрифуга со мала брзина>Центрифуга со мала брзина на подот

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1658825468688491.jpg
https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1658825468880441.jpg
https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1658825468192765.jpg
XZ-8M Фармацевтска ладилна центрифуга со висок капацитет
XZ-8M Фармацевтска ладилна центрифуга со висок капацитет
XZ-8M Фармацевтска ладилна центрифуга со висок капацитет

XZ-8M Фармацевтска ладилна центрифуга со висок капацитет


XZ-8M широко се користи во биолошки инженеринг, генетски инженеринг, имунологија. Погоден е за одвојување и прочистување на радиоимуноанализа, анализа на вода, биохемија, крвни продукти.

Model

XZ-8M

Максимална брзина

8000 вртежи во минута

Макс RCF

14336хгр

Максимален капацитет

6х1000мл

цевки

1000ml


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
2. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
3. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A).
4. Метална надворешна кутија. Центрифугата стои на подвижни тркалца.
5. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
6. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
7.Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, програмска меморија, приказ на грешки.
8. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
9. Системот за самодијагностика обезбедува заштита од нерамнотежа, прекумерна температура / брзина / напон и електронско заклучување.
10. Глава, корпи и адаптери на роторот со извртување од материјал со висока густина.
11. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
12. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.

спецификации

модел

XZ-8M

Екран

LED и LCD екран во боја

Макс. Брзина

8000 вртежи во минута

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Макс. RCF

14336хгр

Максимален капацитет

6x1000ml

Темп. опсег

-20~ 40

Точност на температурата

± 2

Опсег на тајмер

1~99h59m59s

Стапки на забрзување / забавување

1~12

Програма за секојдневна употреба

30

Моторни

Конвертор Мотор, директно возење

Контрола на

Контрола на микропроцесор

моќност на мотор

4kw

Моќност на фрижидерот

2.5kw

Напојување

AC220V 50Hz 30A

бучава

Нето тежина

318kg

Бруто тежина

376kg

Надворешна димензија

730 ×790×1230мм (Д×Ш×В)

Димензија на пакетот

950 ×810 ×1460мм (Д×Ш×В)


Список на ротори
Ротариспецификација

1

Бр. 1 Аголен ротор

Макс. Брзина: 8000 вртежи во минута

Макс. RCF: 14336 xg

Капацитет: 6 x 1000 ml

Големина на шише од 1000 ml:

Φ96x178mm, капа: Φ95, рамно


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]