сите категории

Дома>Производи>Герберова центрифуга

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642494535588041.jpg
Центрифуга за тестирање на млечни масти RZ50 / RZ10 Гербер

Центрифуга за тестирање на млечни масти RZ50 / RZ10 Гербер


RZ50 / RZ10 се користат за стандардни физиохемиски тестови на релативната густина и волуменот на маснотии на млечните производи со методот на Гербер.

Се применува во области како млеко и млечни производи, медицина и фармација, биохемија и хигиенска храна за мерење на волуменот или процентот на маснотиите што се центрифугираат од млекото.

Model

RZ50 / RZ10

Максимална брзина

2400 вртежи во минута

Максимален капацитет

12 цевки

цевки

Герберова цевка


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Метална надворешна кутија. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
6. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
7. Потсетување на последните поставени параметри. (Корисно за повторувачка анализа).
8. Функција за кратко вртење
9. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
10. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, приказ на грешки.
11. Сеопфатен избор на ротори и адаптери
12. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
13. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
14. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.

спецификации

модел

RZ50

RZ10

Очила за екран

LCD бојаОчила за екран

LCD бојаОчила за екран

Тело на машината

Метална рамка

Метална рамка

Макс. Брзина

2400 вртежи во минута

1500 вртежи во минута

Максимален капацитет

12 цевки (ротор за нишање)

8 цевки (аголен ротор)

Температурен опсег

RT ~70

RT ~70

Опсег на тајмер

1 ~ 99 мин59s

1 ~ 99 мин59s

Стапки на забрзување / забавување

1~10

1~10

Моторни

Мотор на конвертор

Мотор на конвертор

Mоторна моќ

750w

750W

Напојување

AC220V 50/60Hz 10A

AC220V 50/60Hz 10A

бучава

NW

65kg

65kg

GW

80kg

80kg

димензија

650 ×540 × 480мм (Д×Ш×В)

650 ×540 × 480мм (Д×Ш×В)

пакување Големина

760 × 660 ×600мм (Д×Ш×В)

760 × 660 ×600мм (Д×Ш×В)


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]