сите категории

Дома>Производи>Медицински центрифуга>Хематокрит центрифуга

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642492451835761.jpg
TG12 24 Капиларни цевки Хематокритна центрифуга

TG12 24 Капиларни цевки Хематокритна центрифуга


Хематокрит центрифугата првенствено се користи за одредување на процентот по волумен на еритроцити (црвени крвни зрнца) во крвта.

Во оваа постапка, крвта се центрифугира во хематокритните капилари додека не се постигне максималната густина на пакување на клетките.

Кога ќе заврши центрифугирањето, вредноста на хематокритот може да се прочита со посебна картичка за читање за евалуација.

TG12 со 24-капиларен ротор обезбедува сигурна поддршка за одредување на вредноста на хематокритот.

Model

TG12

Максимална брзина

12000 вртежи во минута

Макс RCF

14800xg

Максимален капацитет

24 капилари


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Метална надворешна кутија. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
5. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
6. Потсетување на последните поставени параметри. (Корисно за повторувачка анализа).
7. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
8. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, * забрзување/забавување, rcf, приказ на грешка
9. Специјален конектор за роторот што го олеснува вчитувањето и растоварувањето на роторот
10. Сеопфатен избор на ротори и адаптери
11. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
12. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
13. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.

спецификации

модел

TG12

Очила за екран

LCDекран

Тело на машината

Пластична и метална рамка

Максимална брзина

12000 вртежи во минута

Точност на брзината

20 r / мин

Max.RCF

14800 × гр

Максимален капацитет

24 примероци

Опсег на тајмер

1мин до 99мин.59с

Стапки на забрзување / забавување

1 10 ~

Моторни

Мотор на конвертор

Mоторна моќ

500W

Напојување

AC220V 50/60Hz 5A

бучава

Нето тежина

27kg

Бруто тежина

33kg

димензија

400×350×340mm(L×W×H)

Димензија на пакетот

500× 420 × 410 mm(L×W×H)


Список на ротори

高速-Capillary-rotor-2021-12

Капиларен ротор

Максимална брзина: 12000 r/min

Cкапацитет: 24 парчиња капиларна цевка

Максимален rcf: 14800 xg

图片 4

图片 3


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]