сите категории

Дома>Производи>Центрифуга во фрижидер>Ладилна центрифуга со голема брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1652061858577225.jpg
3H16R1 Микро-брзинска ладилна центрифуга

3H16R1 Микро-брзинска ладилна центрифуга


3H16R1 може да биде опремен со 4 вида ротори од типот на клупа, нудејќи комплетно решение за подготовка на примероци што ќе се центрифугираат за истражувачки лаборатории, клиники, биотехнологија, индустриски и болници.

Model

3H16R1

Максимална брзина

16000 вртежи во минута

Макс RCF

17800xg

Максимален капацитет

24x1.5/2.2ml

цевки

0.5мл, 1.5/2мл, 5мл


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A).
6. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
7. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, *програмска меморија, приказ на грешки.
8. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
9. Компактниот дизајн заштедува простор на вашето работно биро
10. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
11. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
12. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.

спецификации

модел

3H16R1

Екран

LCD екран во боја

Тело на машината

Пластична и метална рамка

Макс.Sпискам

16000 вртежи во минута

Точност на брзината

20 r / мин

Прираст

1 вртежи во минута

Макс.RCF

17800 × гр

Максимален капацитет

24х1.5/2.2мл

Темп. опсег

-20~ 40

Точност на температурата

± 2

Опсег на тајмер

1мин до 99мин.59с

Стапки на забрзување / забавување

1--10

Моторни

Мотор на конвертор

моќност на мотор

500W

Моќност на фрижидерот

168W

Моќ

AC220V, 50/60Hz 10A

бучава

Нето тежина

40kg

Бруто тежина

48kg

димензија

340 590 × × 300mm(ДxШxВ)

Димензија на пакетот

440 700 × × 430mm(ДxШxВ)


Список на ротори

1号转子-Агол-ротор-12x0.5ml-1

Бр.1 Аголен ротор

Максимална брзина: 16000 r/min

Cкапацитет: 12 x 0.5 ml

Максимален rcf: 17800 xg

ØxL: 8.4x28.5 mm

2号转子-Аголен-ротор-12x1

No.2Аголен ротор

Максимална брзина: 16000 r/min

Cкапацитет: 12 x 1.5 / 2.2 ml

Максимален rcf: 17800 xg

ØxL:11.2x39mm

3号转子-Angle-rotor-12x5ml-2021-12

No.3Аголен ротор

Максимална брзина: 13000 r/min

Cкапацитет: 12 x 5 ml

Максимален rcf: 12750 xg

ØxL: 14x51 mm

4号转子--Аголен ротор-24x1

No.4Аголен ротор

Максимална брзина: 13000 r/min

Cкапацитет: 24 x 1.5 ml/2.2 ml

Максимален rcf: 15710 xg

ØxL: 11.2x39 mm


Испраќам барање
+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]