сите категории

Дома>Производи>Центрифуга во фрижидер>Ладилна центрифуга со голема брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642126585578339.jpg
GL21M 6x250ml Центрифуга во фрижидер со голема брзина

GL21M 6x250ml Центрифуга во фрижидер со голема брзина


Моделот може да обработи волумен до 3 литри, нудејќи комплетно решение за подготовка на примероци за истражувачки лаборатории, клиники, биотехнолошки, индустриски и болници.

Model

GL21M

Максимална брзина

21000 вртежи во минута

Макс RCF

47400xg

Максимален капацитет

6x500ml

цевки

5ml, 10ml, 30ml, 50ml, 70ml, 100ml, 250ml, 300ml, 500ml, микроплочи


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
2. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
3. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
4. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A).
5. Метална надворешна кутија. Центрифугата стои на подвижни тркалца.
6. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
7. Сигурен погонски систем.
8. Потсетување на последните поставени параметри. (Корисно за повторувачка анализа).
9. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, програмска меморија, приказ на грешки.
10. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
11. Екранот ги прикажува поставените параметри и вредностите во живо.
12. Селективните стапки на наизменична/натечна струја обезбедуваат висококвалитетни раздвојувања.
13. Системот за самодијагностика обезбедува заштита од нерамнотежа, прекумерна температура / брзина / напон и електронско заклучување.
14. Бесплатно одржување на индукциониот мотор.
15. Глава, корпи и адаптери на роторот со извртување од материјал со висока густина.
16. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
17. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
18. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.

спецификации

модел

GL-21M

Очила за екран

LED и LCD екран во боја

Макс. Брзина

21000 вртежи во минута

Точност на брзината

20 r / мин

Макс. RCF

47400хгр

Макс. Капацитет

6х500мл

Температурен опсег (на RT 25)

-20~ 40

Точност на температурата

± 2

Опсег на тајмер

1~99h59min59s

Стапки на забрзување / забавување

1-10

Моторни

Конвертор Мотор, директно возење

Контрола на

Контрола на микропроцесор

моќност на мотор

1KW

Моќност на фрижидерот

750W

Напојување

AC220v 50hz 30A

бучава

58db

Нето тежина

220kg

Бруто тежина

310kg

димензија

860 × 730 1200 mm (L × W × H)

пакување Големина

1000 × 850 1400 mm (L × W × H)


Список на ротори
01


No.1Аголен ротор

Максимална брзина: 21000 r/min

Cкапацитет: 16 x 10 ml

Максимален rcf: 47400 xg

ØxL: 16.5x78мм

10

Бр2 Аголен ротор

Максимална брзина: 20000 r/min

Cкапацитет: 6 x 50 ml

Максимален rcf: 43000 xg

ØxL:29.5x96mm

14

Бр3 Аголен ротор

Максимална брзина: 18000 r/min

Cкапацитет: 8 x 50 ml

Максимален rcf: 39190 xg

ØxL:29.5x96mm

04

No.4Аголен ротор

Максимална брзина: 15000 r/min

Cкапацитет: 6 x 70 ml

Максимален rcf: 25700 xg

ØxL:38x112mm

05

No.5Аголен ротор

Максимална брзина: 12000 r/min

Cкапацитет: 8 x 100 ml

Максимален rcf: 19830 xg

ØxL:38x112mm

09

No.6Аголен ротор

Максимална брзина: 14000 r/min

Cкапацитет: 4 x 250 ml

Максимален rcf: 28150 xg

ØxL:63x116mm

07

No.7Аголен ротор

Максимална брзина: 12000 r/min

Cкапацитет: 6 x 300 ml

Максимален rcf: 22600 xg

ØxL:63x116mm

08

No.8Аголен ротор

Максимална брзина: 10000 r/min

Cкапацитет: 6 x 500 ml

Максимален rcf: 18705 xg

ØxL:70.5x145mm

009

No.9Аголен ротор

Максимална брзина: 12000 r/min

Cкапацитет: 6 x 250 ml

Максимален rcf: 22800 xg

ØxL:63x116mm

010

No.10Континуиран ротор

Максимална брзина: 14000 r/min

Cкапацитет: 1000 ml

Максимален rcf: 21500 xg

Материјал: Lc

011

No.11Континуиран ротор

Максимална брзина: 16000 r/min

Cкапацитет: 1000 ml

Максимален rcf: 28200 xg

Материјал: Ti

012

No.12Континуиран ротор

Максимална брзина: 8000 r/min

Cкапацитет: 3000 ml

Максимален rcf: 9530 xg

Материјал: Lc

013

No.13Континуиран ротор

Максимална брзина: 10000 r/min

Cкапацитет: 3000 ml

Максимален rcf: 14800 xg

Материјал: Ti

014

No.14Аголен ротор

Максимална брзина: 13000 r/min

Cкапацитет: 4x30ml

Максимален rcf: 23800 xg

ØxL:29.5x94mm

15

No.15Аголен ротор

Максимална брзина: 12000 r/min

Cкапацитет: 4x4x5ml

Максимален rcf: 11900 xg

ØxL: 14x51 mm

16

No.16Аголен ротор

Максимална брзина: 10000 r/min

Cкапацитет: 4x50ml

Максимален rcf: 16200 xg

ØxL:30.5x86.5mm

09

Бр.17 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4x500ml

Максимален rcf: 3520 xg

ØxL: 81x105 mm

10

Бр.18 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 2x2x96 дупки

Максимален rcf: 2390 xg

ØxL:137x87x42mm


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]