сите категории

Дома>Производи>Центрифуга во фрижидер>Ладилна центрифуга со голема брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642130607124206.jpg
TGL16M 16000 вртежи во минута Конусна и сокол PCR цевка Ладилна центрифуга со голема брзина

TGL16M 16000 вртежи во минута Конусна и сокол PCR цевка Ладилна центрифуга со голема брзина


TGL-16M is microprocessor-controlled centrifuges used in auxiliary laboratories in industry, colleges & Research institutions, biotechnology, medical laboratories, hospitals, pharmaceutical laboratories, and agriculture soil testing for determination of moisture equivalent of soil. It is also suitable for the determination of settlement of paints, pastes, cosmetics, and food products.

Model

TGL16M

Максимална брзина

16000 вртежи во минута

Макс RCF

20920xg

Максимален капацитет

4x100ml

цевки

0.5 ml, 1.5/2 ml, 5 ml, 10 ml, 15 ml, 50 ml, 100 ml, микроплочи


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
6. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A).
7. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
8. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, *програмска меморија, приказ на грешки.
9. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
10. Сеопфатен избор на ротори и адаптери
11. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
12. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
13. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
14. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.

спецификации

модел

TGL16M

Екран

LED дигитален екран

Тело на машината

Метална рамка

Макс. брзина

16000 вртежи во минута

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Макс RCF

20920хгр

Максимален капацитет

4 × 100 ml

Опсег на временска рамка

-20~ 40

Временска точност

± 2

Временски период

1 ~ 99 мин

Стапки на забрзување / забавување

--

Моторни

Мотор на конвертор

моќност на мотор

500W

Моќност на фрижидерот

380W

Моќ

Ac220V/50Hz, 15A

бучава

Нето тежина

75kg

Бруто тежина

80kg

Машинско димензија

620x480x350mm (ДxШxВ)

пакување димензија

720x610x450mm (ДxШxВ)


Список на ротори

1号转子-Агол-ротор-12x0.5ml-1

Бр. 1Аголен ротор

Макс. Брзина: 16000 вртежи во минута

Капацитет: 12x0.5ml

Макс. RCF: 17800 xg

ØxL: 8.4x28.5 mm

2号转子-Аголен-ротор-12x1

Бр2 Аголен ротор

Макс. Брзина: 16000 вртежи во минута

Капацитет: 12x1.5ml/2.2ml

Макс. RCF: 17800 xg

ØxL:11.2x39mm

3

Бр. 3Аголен ротор

Макс. Брзина: 15000 вртежи во минута

Капацитет: 24x1.5ml/2.2ml

Макс. RCF: 20920 xg

ØxL:11.2x39mm

4

Бр. 4Аголен ротор

Макс. Брзина: 14000 вртежи во минута

Капацитет: 30x1.5ml / 2.2ml

Макс. RCF: 16106 xg

ØxL:11.2x39mm

5

Бр. 5Аголен ротор

Макс. Брзина: 12000 вртежи во минута

Капацитет: 48x1.5ml / 2.2ml

Макс. RCF: 13910 xg

ØxL:11.2x39mm

6

Бр. 6Аголен ротор

Макс. Брзина: 16000 вртежи во минута

Капацитет: 12x5ml

Макс. RCF: 19320 xg

ØxL:14x51mm

7

Бр7 Аголен ротор

Макс. Брзина: 10000 вртежи во минута

Капацитет: 24x10ml

Макс. RCF: 11280 xg

ØxL:16x78mm

8

Бр8 Аголен ротор

Максимална брзина: 11000 вртежи во минута

Cкапацитет: 12x15/ 10ml

Максимален rcf: 13935 xg

ØxL:16.5x103mm

9

Бр9 Аголен ротор

Макс. Брзина: 14000 вртежи во минута

Капацитет: 4x50ml

Макс. RCF: 19320 xg

ØxL:29.5x96mm

10

Бр. 10 Аголен ротор

Макс. Брзина: 11000 вртежи во минута

Капацитет: 6x50ml

Макс. RCF: 13280 xg

ØxL:29.5x96mm

11

Бр. 11 Аголен ротор

Макс. Брзина: 10000 вртежи во минута

Капацитет: 4x100ml

Макс. RCF: 10934 xg

ØxL:38.2x110mm

12

Бр. 12 Ротор за нишање

Макс. Брзина: 6000 вртежи во минута

Капацитет: 4x10ml

Макс. RCF: 4495 xg

ØxL:16.5x78mm

13

Бр. 13 Ротор за нишање

Макс. Брзина: 4000 вртежи во минута

Капацитет: 2x2x48

Макс. RCF: 1505 xg

ØxL:108x54x29mm
Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]