сите категории

Дома>Производи>Центрифуга во фрижидер>Ладилна центрифуга со голема брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642129063148201.jpg
TGL20MB Тест на нуклеинска киселина Центрифуга за сепарација во фрижидер со голема брзина

TGL20MB Тест на нуклеинска киселина Центрифуга за сепарација во фрижидер со голема брзина


TGL-20MB is a compact bench-top microliter centrifuge for medical and biological research; molecular diagnostics, biochemistry, immunology and cell technologies. It can be used for extracting RNA/DNA samples, separation of cell suspensions and other micro quantitative analyses.

Model

TGL20MB

Максимална брзина

20000 вртежи во минута

Макс RCF

27800xg

Максимален капацитет

4x100ml

цевки

0.2 ml, 0.5 ml, 1.5/2 ml, 5 ml, 10 ml, 15 ml, 50 ml, 100 ml, микроплочи


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
6. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A).
7. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
8. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, *програмска меморија, приказ на грешки.
9. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
10. Сеопфатен избор на ротори и адаптери
11. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
12. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
13. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
14. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.

спецификации

модел

TGL-20MB

Екран

LCD бојаЕкран

Тело на машината

Пластична и метална рамка

Макс. брзина

20000 вртежи во минута

Точност на брзината

20 r / мин

Макс. RCF

27800хгр

Максимален капацитет

4х100мл

Опсег на временска рамка

-20~ 40

Точност на температурата

± 2

Опсег на тајмер

1мин до 99мин.59с

Стапки на забрзување / забавување

1 10 ~

Моторни

Мотор на конвертор

моќност на мотор

500W

Моќност на фрижидерот

380W

Напојување

AC220V 50/60Hz 15A

бучава

NW

70kg

GW

80kg

димензија

620 500 × × 350mm(L × W × H)

пакување Големина

720 610 × × 450mm(L × W × H)


Список на ротори

1

Бр1 Аголен ротор

Максимална брзина: 14000 r/min

Cкапацитет: 4x8x0.2ml

Максимален rcf: 13500 xg

ØxL:6.5х16мм

1号转子-Агол-ротор-12x0.5ml-1

Бр2Аголен ротор

Максимална брзина: 20000 r/min

Cкапацитет: 12 x 0.5 ml

Максимален rcf: 20380 xg

ØxL: 8.4x28.5 mm

03

Бр3 Аголен ротор

Максимална брзина: 14000 r/min

Cкапацитет: 48 x 0.5 ml

Максимален rcf: 20850 xg

ØxL: 8.4x28.5 mm

2号转子-Аголен-ротор-12x1

Бр4 Аголен ротор

Максимална брзина: 20000 r/min

Cкапацитет: 12x1.5ml/2.2ml

Максимален rcf: 27800 xg

ØxL:11.2x39mm

3

Бр5 Аголен ротор

Максимална брзина: 16000 r/min

Cкапацитет: 24x1.5ml/2.2ml

Максимален rcf: 23800 xg

ØxL:11.2x39mm

5

Бр6 Аголен ротор

Максимална брзина: 14000 r/min

Cкапацитет: 48x1.5ml/2.2ml

Максимален rcf: 20850 xg

ØxL:11.2x39mm

6

Бр7 Аголен ротор

Максимална брзина: 16000 r/min

Cкапацитет: 12 x 5 ml

Максимален rcf: 19320 xg

ØxL: 14x51 mm

7

Бр8 Аголен ротор

Макс. Брзина: 10000 вртежи во минута

Капацитет: 24x10ml

Макс. RCF: 11280 xg

ØxL:16x78mm

8

Бр9 Аголен ротор

Максимална брзина: 11000 r/min

Cкапацитет: 12 x 15/10 ml

Максимален rcf: 13935 xg

ØxL:16.5x103mm

9

Бр10 Аголен ротор

Максимална брзина: 14000 r/min

Cкапацитет: 4 x 50 ml

Максимален rcf: 19320 xg

ØxL: 29.5x96 mm

10

Бр11 Аголен ротор

Максимална брзина: 13000 r/min

Cкапацитет: 6 x 50 ml

Максимален rcf: 18550 xg

ØxL: 29.5x96 mm

11

Бр12 Аголен ротор

Максимална брзина: 11000 r/min

Cкапацитет: 4 x 100 ml

Максимален rcf: 13280 xg

ØxL: 38.2x110 mm

12

Бр13 Ротор за нишање

Макс. Брзина: 6000 вртежи во минута

Капацитет: 4x10ml

Макс. RCF: 4495 xg

ØxL:16.5x78mm

13

No.14 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 2x2x48

Максимален rcf: 1505 xg

ØxL: 108x54x29mm


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]