сите категории

Дома>Производи>Центрифуга во фрижидер>Ладилна центрифуга со голема брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1652062078895305.png
TGL21M сеопфатна употреба Ладилна центрифуга со голема брзина со голем капацитет

TGL21M сеопфатна употреба Ладилна центрифуга со голема брзина со голем капацитет


TGL21M може да обработи волумен до 2 литри, нудејќи комплетно решение за подготовка на примероци што ќе се центрифугираат за истражувачки лаборатории, клиники, биотехнолошки, индустриски и болници.

Model

TGL21M

Максимална брзина

21000 вртежи во минута

Макс RCF

29140xg

Максимален капацитет

4x500ml

цевки

0.5 ml, 1.5/2 ml, 5 ml, 10 ml, 15 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml, микроплочи


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
6. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A).
7. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
8. Потсетување на последните поставени параметри. (Корисно за повторувачка анализа).
9. Сигурен погонски систем
10. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, *програмска меморија, приказ на грешки.
11. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
12. Бесплатно одржување на индукциониот мотор.
13. Специјален конектор за роторот што го олеснува вчитувањето и растоварувањето на роторот
14. Сеопфатен избор на ротори и адаптери
15. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
16. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
17. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
18. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.
19. * Може да се избере: До 30 програми во продавница.

спецификации

Код на модел

TGL21M

Екран

LED дигитален екран

Тело на машината

Метална рамка

Макс. брзина

21000 вртежи во минута

Точност на брзината

20 r / мин

Макс. RCF

29140хгр

Максимален капацитет

4х500мл

Опсег на временска рамка

-20~ 40

Точност на температурата

± 2

Опсег на тајмер

1мин до 99мин.59с

Стапки на забрзување / забавување

1 10 ~

Моторни

Мотор на конвертор

моќност на мотор

1KW

Моќност на фрижидерот

650W

Моќ

Ac220v 50/60hz 18A

бучава

NW

125kg

GW

166kg

димензија

830x640x390 (ДxШxВ)

пакување Големина

930 740 × × 520mm(L × W × H)


Список на ротори

1号转子-Агол-ротор-12x0.5ml-1

Бр.1 Аголен ротор

Максимална брзина: 21000 r/min

Cкапацитет: 12x0.5ml

Максимален rcf: 22470 xg

ØxL: 8.4x28.5 mm

03

No.2Аголен ротор

Максимална брзина: 14000 вртежи во минута

Cкапацитет: 48x0.5ml

Максимален rcf: 20850 xg

ØxL: 8.4x28.5 mm

2号转子-Аголен-ротор-12x1

Бр3Аголен ротор

Максимална брзина: 21000 r/min

Cкапацитет: 12x1.5ml/2.2ml

Максимален rcf: 29140 xg

ØxL:11.2x39mm

3

Бр.4 Аголен ротор

Максимална брзина: 16000 вртежи во минута

Cкапацитет: 24x1.5ml/2.2ml

Максимален rcf: 23800 xg

ØxL:11.2x39mm

6

Бр5Аголен ротор

Максимална брзина: 16000 r/min

Cкапацитет: 12x5ml

Максимален rcf: 19320 xg

ØxL:14x51mm

8

Бр6 Аголен ротор

Максимална брзина: 11000 вртежи во минута

Cкапацитет: 12x15/ 10ml

Максимален rcf: 13935 xg

ØxL:16.5x103mm

10

Бр.7 Аголен ротор

Максимална брзина: 13000 вртежи во минута

Cкапацитет: 6x50ml

Максимален rcf: 18550 xg

ØxL:29.5x96mm

14

Бр8 Аголен ротор

Максимална брзина: 11000 вртежи во минута

Cкапацитет: 8x50ml

Максимален rcf: 16134 xg

ØxL:29.5x96mm

11

Бр.9 Аголен ротор

Максимална брзина: 11000 вртежи во минута

Cкапацитет: 4x100ml

Максимален rcf: 13280 xg

ØxL:38.2x110mm

12

No.10 Ротор за нишање

Максимална брзина: 6000 вртежи во минута

Cкапацитет: 4x10ml

Максимален rcf: 4495 xg

ØxL:16.5x78mm

1

*No.11 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 32 x 15ml/10ml

/ 5 ml/ 2 ml

Максимален rcf: 3000 xg

ØxL:18x92mm (15ml)

18x88mm (10 ml)

3

*No.12 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 вртежи во минута

Cкапацитет: 8 x 50 ml

Максимален rcf: 3040 xg

ØxL:30.5x92mm

4

*Бр13 Ротор за нишање

Максимална брзина: 5000 вртежи во минута

Cкапацитет: 4x100ml

Максимален rcf: 4745 xg

ØxL:42.5x100mm

9

No.14 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 вртежи во минута

Cкапацитет: 4 x 250 ml

Максимален rcf: 2990 xg

ØxL:62.5x106mm

09

No.15 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 вртежи во минута

Cкапацитет: 4x500ml

Максимален rcf: 3520 xg

ØxL:81x105mm

10

No.16 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 вртежи во минута

Cкапацитет: 2x2x96 дупки

Максимален rcf: 2390 xg

ØxL:137x87x42mm

*: споделување на истото тело на роторот


Испраќам барање
+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]