сите категории

Дома>Производи>Центрифуга во фрижидер>Ладилна центрифуга со голема брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642128271949028.jpg
XZ21K-T мулти-ротори со препознавање Ладилна центрифуга со голема брзина

XZ21K-T мулти-ротори со препознавање Ладилна центрифуга со голема брзина


XZ21K-T може да обработи волумен до 3 литри, нудејќи комплетно решение за подготовка на примероци што ќе се центрифугираат за истражувачки лаборатории, клиники, биотехнологија, индустриски и болници.

Model

XZ21K-T

Максимална брзина

21000 вртежи во минута

Макс RCF

29140xg

Максимален капацитет

4x750ml

цевки

1.5/2ml, 5ml, 10ml, 15ml, 50ml, 100ml, 500ml, 750ml, микроплочи


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Две моторизирани брави за капак го спречуваат отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
6. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A).
7. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
8. Сигурен погонски систем
9. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, *програмска меморија, приказ на грешки.
10. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
11. Бесплатно одржување на индукциониот мотор.
12. Сеопфатен избор на ротори и адаптери
13. Идентификацијата на роторот го спречува преголемата брзина на роторот.
14. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
15. TFT екран на допир лесен за читање и го вреднува изборот.
16. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
17. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
18. * Може да се избере: До 30 програми во продавница.

спецификации

Код на модел

XZ21K-T

Екран

LCD екран на допир

Тело на машината

Пластична и метална рамка

Макс. брзина

21000 вртежи во минута

Точност на брзината

20 r / мин

Макс. RCF

29140хгр

Максимален капацитет

4х750мл

Опсег на временска рамка

-20~ 40

Точност на температурата

±2

Опсег на тајмер

1мин до 99мин.59с

Стапки на забрзување / забавување

1~10

Моторни

Мотор на конвертор

моќност на мотор

1KW

Моќност на фрижидерот

650W

Моќ

Ac220v 50/60hz 18A

бучава

NW

110kg

GW

150kg

димензија

840 × 600 500 mm (L × W × H)

пакување Големина

910 × 720 600 mm (L × W × H)


Список на ротори

1号转子-Агол-ротор-12x0.5ml-1

Бр.1 Аголен ротор

Максимална брзина: 21000 r/min

Cкапацитет: 12x1.5ml/2.2ml

Максимален rcf: 29140 xg

ØxL:11.2x39mm

3

Бр.2 Аголен ротор

Максимална брзина: 16000 вртежи во минута

Cкапацитет: 24x1.5ml/2.2ml

Максимален rcf: 23800 xg

ØxL:11.2x39mm

5

Бр3 Аголен ротор

Максимална брзина: 14000 вртежи во минута

Cкапацитет: 48x1.5ml/2.2ml

Максимален rcf: 20850 xg

ØxL:11.2x39mm

8

Бр.4 Аголен ротор

Максимална брзина: 13000 вртежи во минута

Cкапацитет: 12x15/ 10ml

Максимален rcf: 13935 xg

ØxL:16.5x103mm

10

Бр.5 Аголен ротор

Максимална брзина: 13000 вртежи во минута

Cкапацитет: 6x50ml

Максимален rcf: 18550 xg

ØxL:29.5x96mm

14

Бр6 Аголен ротор

Максимална брзина: 11000 вртежи во минута

Cкапацитет: 8x50ml

Максимален rcf: 16134 xg

ØxL:29.5x96mm

11

Бр.7 Аголен ротор

Максимална брзина: 11000 вртежи во минута

Cкапацитет: 4x100ml

Максимален rcf: 13280 xg

ØxL:38.2x110mm

1

Бр8 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 32 x 15ml/10ml

/ 5 ml/ 2 ml

Максимален rcf: 3000 xg

ØxL:18x92mm (15ml)

18x88mm (10 ml)

09

Бр9Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 вртежи во минута

Cкапацитет: 4x500ml

Максимален rcf: 3520 xg

ØxL:81x105mm

10-1

No.10Ротор за нишање

Максимална брзина: 3500 вртежи во минута

Cкапацитет: 4x750ml

Максимален rcf: 2588 xg

ØxL:89.7x137.5mm

10

No.11 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 вртежи во минута

Cкапацитет: 2x2x96 дупки

Максимален rcf: 2390 xg

ØxL:137x87x42mm
Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]