сите категории

Дома>Производи>Центрифуга во фрижидер>Ладилна центрифуга со мала брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642139533868559.jpg
TDL-5B Биро за маса Центрифуга за ладење со мала брзина

TDL-5B Биро за маса Центрифуга за ладење со мала брзина


Новата генерација на модели на маса центрифуги базирани на микропроцесори користат индукциски мотор без четкички со погон на фреквенција што му овозможува на корисникот да ја постави однапред брзината и времето со висок степен на точност. Прикажувањето на поставените параметри како брзина, време итн. ја прават единицата идеален избор за повторлива анализа на примерокот.

Model

TDL-5B

Максимална брзина

5000 вртежи во минута

Макс RCF

4760xg

Максимален капацитет

4x250ml

цевки

2ml,5 ml, 10 ml, 15 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, микроплочи


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Две електронски брави на капакот го спречуваат отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
6. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A)
7. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
8. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
9. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, приказ на грешки.
10. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
11. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
12. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
13. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.

спецификации

модел

ТДЛ-5B

Очила за екран

екран со течни кристали

Тело на машината

Пластична и метална рамка

Макс. Брзина

5000 вртежи во минута

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Макс. RCF

4760×g

Максимален капацитет

4x250ml

Темп. Опсег

-20~40

Точност на температурата

±2

Опсег на тајмер

1мин до 99мин.59с

Стапки на забрзување / забавување

1 10 ~

Моторни

Мотор на конвертор

моќност на мотор

450W

Cмоќност на компресорот

380W

бучава

Напојување

AC220V 50Hz 10A

Нето тежина

69kg

Бруто тежина

79kg

димензија

700×460×360mm(L×W×H)

Димензија на пакетот

780×530×460mm(L×W×H)


Список на ротори

1 (2)

*Бр.1 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 32 x 15ml/10ml/5ml/ 2 ml

Максимален rcf: 3000 xg

ØxL:18x92mm (15ml)

18x88mm (10 ml)

2 (2)

*Бр.2 Ротор за нишање

Максимална брзина: 5000r / мин

Cкапацитет: 4 x 50 ml

Макс rcf:4760xg

ØxL:30.5x92mm

3 (2)

*Бр.3 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 8 x 50 ml

Максимален rcf: 3040 xg

ØxL:30.5x92mm

4 (2)

*Бр.4 Ротор за нишање

Максимална брзина: 5000 r/min

Cкапацитет: 4 x 100 ml

Максимален rcf: 4745 xg

ØxL:42.5x100mm

5 (2)

Бр.5 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 48 x 5/2 ml

Максимален rcf: 2980 xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

6

Бр.6 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 72 x 5ml/2ml

Максимален rcf: 2950 xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

7

No.7Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 вртежи во минута

Cкапацитет: 8 x 50 ml

Максимален rcf: 3520 xg

ØxL:30.5x86.5mm

8

No.8Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 вртежи во минута

Cкапацитет: 24 x 15 ml

Максимален rcf: 3520 xg

ØxL:18x92mm

9

Бр9Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4 x 250 ml

Максимален rcf: 2990 xg

ØxL:63.5x90

10

No.10Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 2 x 2 x96 дупки

Максимален rcf: 2390 xg

Досадно ØxL:137x87x42

*: споделување на истото тело на роторот


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]