сите категории

Дома>Производи>Центрифуга во фрижидер>Ладилна центрифуга со мала брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1652066718475959.jpg
TDL-6MC Микро масичка Центрифуга за ладење со мала брзина

TDL-6MC Микро масичка Центрифуга за ладење со мала брзина


TDL-6MC може да биде опремен со 4 вида ротори од типот на клупа, нудејќи комплетно решение во подготовката на примероците што треба да се центрифугираат за нуклеинска киселина. Погоден е за автомобил за собирање крв, биолабораторија.

Model

TDL-6MC

Максимална брзина

6000 вртежи во минута

Макс RCF

5080xg

Максимален капацитет

12x10ml

цевки

2ml,5ml, 10ml


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A).
6. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
7. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, *програмска меморија, приказ на грешки.
8. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
9. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
10. Компактниот дизајн заштедува простор на вашето работно биро
11. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
12. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
13. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.

спецификации

модел

TDL-6MC

Екран

LCD екран во боја

Тело на машината

Пластична и метална рамка

Максимална брзина

6000 вртежи во минута

Точност на брзината

20 r / мин

Прираст

1 вртежи во минута

Max.RCF

5080 × гр

Темп. опсег

-20~ 40

Точност на температурата

± 2

Опсег на тајмер

1мин до 99мин.59с

Стапки на забрзување / забавување

1--10

Моторни

Мотор на конвертор

моќност на мотор

220W

Компресормоќ

168W

Моќ

AC220V, 50/60Hz 10A

бучава

Нето тежина

32kg

Бруто тежина

38kg

димензија

340 590 × × 300mm(ДxШxВ)

Димензија на пакетот

440 700 × × 430mm(ДxШxВ)


Список на ротори

1

Бр.1 Аголен ротор

Максимална брзина: 6000 r/min

Cкапацитет: 12 x10/5/2ml

Макс rcf:5080хгр

ØxL: 18x88 mm

2

No.2Аголен ротор

Максимална брзина :4200r / мин

Cкапацитет:8x 10 / 5 /2ml

Макс rcf:2950хгр

ØxL: 16x92 mm

3

No.3Аголен ротор

Максимална брзина :4200r / мин

Cкапацитет:6x10 /5/2ml

Макс rcf:2950хгр

ØxL: 16x92 mm

4

No.4Ротор за нишање

Максимална брзина :4200r / мин

Cкапацитет:6x 5/2ml

Макс rcf:2950хгр


Испраќам барање
+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]