сите категории

Дома>Производи>Центрифуга во фрижидер>Ладилна центрифуга со мала брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642141219763963.jpg
Центрифуга за ладење со мала брзина на возилото TDL4M

Центрифуга за ладење со мала брзина на возилото TDL4M


It is suitable for blood collection vehicles, blood donation houses and other places with narrow space

Model

TDL4M

Максимална брзина

4000 вртежи во минута

Макс RCF

2540xg

Максимален капацитет

12x8ml

цевки

2ml,5ml, 8ml


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
2. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
3. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
4. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A).
5. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
6. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, програмска меморија, приказ на грешки.
7. TFT екран на допир лесен за читање и го вреднува изборот.
8. Able to connect the table computer for remote monitoring and control, which is simple and convenient to use
9. The operation data can be stored, the host can store 100 operation data, and the table computer app can store 1000 operation data
10. The host is equipped with USB interface, which can directly export data to USB flash disk
11. Able to link the local network of the blood station for easy use
12. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
13. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.

спецификации

модел

TDL4M

Екран

LCD екран на допир

Макс. Брзина

4000 вртежи во минута

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Макс. RCF

2540хгр

Максимален капацитет

24х5мл

Темп. опсег

-20~ 40

Точност на температурата

± 1

Опсег на тајмер

1~99 мин. 59 секунди

Стапки на забрзување / забавување

1 10 ~

Моторни

Converter Motor

Програма за секојдневна употреба

100

моќност на мотор

450W

Моќност на фрижидерот

140W

Напојување

AC220V 50Hz 10A

бучава

Нето тежина

36kg

Бруто тежина

41kg

Надворешна димензија

435 × 400 405 mm (L × W × H)

Димензија на пакетот

460 × 430 440 mm (L × W × H)


Список на ротори

Swing-rotor-24x5ml-2021-12

No.1Замавроторот

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 24x5ml

Максимален rcf: 2540 xg

Adaptor:24х2мл

12х8мл


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]