сите категории

Дома>Производи>Центрифуга во фрижидер>Ладилна центрифуга со мала брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1652066557776207.jpg
TDL5M 4x500ml Дигитална контролна ладилна центрифуга со мала брзина

TDL5M 4x500ml Дигитална контролна ладилна центрифуга со мала брзина


Новата генерација на модели на маса центрифуги базирани на микропроцесори користат индукциски мотор без четкички со погон на фреквенција што му овозможува на корисникот да ја постави однапред брзината и времето со висок степен на точност. Прикажувањето на поставените параметри како брзина, време итн. ја прават единицата идеален избор за повторлива анализа на примерокот.

Model

TDL5M

Максимална брзина

5000 вртежи во минута

Макс RCF

5732xg

Максимален капацитет

4x500ml

цевки

2ml,5ml, 10ml, 15ml, 50ml, 100ml, 250ml, 500ml, микроплочи


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
6. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A).
7. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
8. Потсетување на последните поставени параметри. (Корисно за повторувачка анализа).
9. Сигурен погонски систем
10. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, *програмска меморија, приказ на грешки.
11. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
12. Бесплатно одржување на индукциониот мотор.
13. Специјален конектор за роторот што го олеснува вчитувањето и растоварувањето на роторот
14. Сеопфатен избор на ротори и адаптери
15. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
16. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
17. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
18. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.
19. * Може да се избере: До 30 програми во продавница.

спецификации

Код на модел

TDL5M

Очила за екран

LED екран

Тело на машината

Метална рамка

Макс. брзина

5500 вртежи во минута

Точност на брзината

20 r / мин

Макс. RCF

5732хгр

Максимален капацитет

4х500мл

Опсег на временска рамка

-20~ 40

Точност на температурата

± 2

Опсег на тајмер

1мин до 99мин.59с

Стапки на забрзување / забавување

1 10 ~

Моторни

Мотор на конвертор

моќност на мотор

750W

Моќност на фрижидерот

650W

Моќ

Ac220v 50/60hz 18A

бучава

NW

125kg

GW

166kg

димензија

830x640x390 (ДxШxВ)

пакување Големина

930 740 × × 520mm(L × W × H)


Список на ротори

001

Бр.1 Аголен ротор

Максимална брзина: 5500 r/min

Cкапацитет: 12 x 15 ml

Максимален rcf: 4261 xg

ØxL:18x102mm

02

*Бр.2 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 16 x 10 ml

Максимален rcf: 3000 xg

ØxL:18x88mm

1

*Бр3 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 32 x 15ml/10ml

/ 5 ml/ 2 ml

Максимален rcf: 3000 xg

ØxL:18x92mm (15ml)

18x88mm (10 ml)

2

*Бр.4 Ротор за нишање

Максимална брзина: 5500 r/min

Cкапацитет: 4 x 50 ml

Максимален rcf: 5732 xg

ØxL:30.5x92mm

3

*Бр.5 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 8 x 50 ml

Максимален rcf: 3040 xg

ØxL:30.5x92mm

4

*Бр.6 Ротор за нишање

Максимална брзина: 5000 r/min

Cкапацитет: 4 x 100 ml

Максимален rcf: 4745 xg

ØxL:42.5x100mm

07

*Бр.7 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 8 x 100 ml

Максимален rcf: 2950 xg

ØxL:42.5x100mm

9

Бр.8 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4 x 250 ml

Максимален rcf: 2990 xg

ØxL:63.5x90mm

09

Бр.9 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4 x 500 ml

Максимален rcf: 3520 xg

ØxL:81x105mm

5

Бр.10 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 48 x 5/2 ml

Максимален rcf: 2980xg/2625xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

6

Бр.11 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 72 x 5ml/2ml

Максимален rcf: 2950xg/2625xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

12

Бр.12 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 80 x 5ml/2ml

Максимален rcf: 3620xg/3260xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

13

Бр.13 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 96 x 5 ml/2 ml

Максимален rcf: 3620xg/3405xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

10

Бр.14 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 2 x 2 x96 дупки

Максимален rcf: 2390 xg

Досадно ØxL:137x87x42

*: споделување на истото тело на роторот


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]