сите категории

Дома>Производи>Центрифуга во фрижидер>Ладилна центрифуга со мала брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642137943982060.jpg
XZ-5M универзална ладилна центрифуга со голем капацитет

XZ-5M универзална ладилна центрифуга со голем капацитет


Центрифугата може да обработи волумен до 3 литри, нудејќи комплетно решение за одвојување на примероците што треба да се центрифугираат за центар за крвна банка, истражувачки лаборатории, клиника, биотехнологија, индустрија и болници.

Голем избор на ротори и адаптери. Без одржување на моторот со конвертор на наизменична струја, софтверот му овозможува на операторот лесно да ги контролира конфигурациските параметри, контролната табла му обезбедува на корисникот лесна машина за ракување и сојузник во секојдневните задачи.

Model

XZ-5M

Максимална брзина

5000 вртежи во минута

Макс RCF

4745xg

Максимален капацитет

6x500ml

цевки

2ml,5 ml, 10 ml, 15 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml,микроплочи, кеси со крв


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
2. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
3. Пред-ладење за време на мирување. Систем за ладење без CFC (ладилно средство R404A или R134A).
4. Центрифугата стои на подвижни тркалца.
5. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
6.Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, програмска меморија, приказ на грешки.
7. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
8. Системот за самодијагностика обезбедува заштита од нерамнотежа, прекумерна температура / брзина / напон и електронско заклучување.
9. Глава, корпи и адаптери на роторот со извртување од материјал со висока густина.
10. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
11. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
12. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.

спецификации

модел

XZ-5M

Очила за екран

Метална рамка на LCD екран

Макс. брзина

5000 вртежи во минута

Точност на брзината

20 r / мин

Макс. rcf

4745хгр

Макс. капацитет

6х500мл

Опсег на временска рамка

-20~ 40

Точност на температурата

± 2

Опсег на тајмер

1 мин~ 99 мин. 59 с

Стапки на забрзување / забавување

1-10

Моторни

Мотор на конвертор

Компресор

увезен компресор

моќност на мотор

1KW

Моќност на фрижидерот

750W

Напојување

AC220V 50HZ 20A

бучава

58db

Нето тежина

160kg

Бруто тежина

215kg

димензија

750 × 630 900 mm (L × W × H)

Пакет големина

860 × 750 1100 mm (L × W × H)


Список на ротори
001

Бр.1 Аголен ротор

Максимална брзина: 5000 r/min

Cкапацитет: 12 x 15 ml/10 ml

Максимален rcf: 3528 xg

ØxL:18x102mm

1

*No.2Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 32 x 15ml/10ml

/ 5 ml/ 2 ml

Максимален rcf: 3000 xg

ØxL:18x92mm (15ml)

18x88mm (10 ml)


3

*No.3Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 8 x 50 ml

Максимален rcf: 3040 xg

ØxL:30.5x92mm

4

*Бр4Ротор за нишање

Максимална брзина: 5000 r/min

Cкапацитет: 4 x 100 ml

Максимален rcf: 4745 xg

ØxL:42.5x100mm

9

Бр5Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4 x 250 ml

Максимален rcf: 2990 xg

ØxL:63.5x90mm

09

Бр6Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4 x 500 ml

Максимален rcf: 3520 xg

ØxL:81x105mm

009

No.7Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 6 x 500 ml

Максимален rcf: 3710 xg

ØxL:81x105mm

6

Бр.8 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 48 x 5ml/2ml

Максимален rcf: 2980xg/2625xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

12

Бр.9 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 80x5ml/2ml

Максимален rcf: 3620xg/3260xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

13

No.10Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 96 x 5ml/2ml

Максимален rcf: 3620xg/3405xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

013

Бр.11 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 120x5ml/2ml

Максимален rcf: 3580xg/3220xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

10

Бр.12 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 2 x 2 x96 дупки

Максимален rcf: 2390 xg

ØxL:137x87x42

*: споделување на истото тело на роторот


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]