сите категории

Дома>Производи>Мини центрифуга

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642493943422040.jpg
https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642493943551375.jpg
https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642493943738093.jpg
https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642493945866682.jpg
4K/6K/10K/12K 12000rpm Дигитален дисплеј Микро-мини центрифуга
4K/6K/10K/12K 12000rpm Дигитален дисплеј Микро-мини центрифуга
4K/6K/10K/12K 12000rpm Дигитален дисплеј Микро-мини центрифуга
4K/6K/10K/12K 12000rpm Дигитален дисплеј Микро-мини центрифуга

4K/6K/10K/12K 12000rpm Дигитален дисплеј Микро-мини центрифуга


Микро центрифугата им дозволува на научниците да вртат мали примероци кои се движат од 0.2 ml до 1.5 ml. Оваа центрифуга е идеална за апликации во PCR, одвојување на клетки, биотехнолошка работа и клинички лаборатории.

Model

4K / 6K / 10K / 12K

Максимална брзина

12000 вртежи во минута

Макс RCF

8500xg

Максимален капацитет

6x1.5ml

цевки

0.2мл, 0.5мл, 1.5мл


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Ротор со PCR лента за сместување 2 ленти од 8x0.2 ml
2. 6x1.5ml ротор со фиксен агол
3. Адаптер за епрувети од 0.2ml&0.5ml
4. Заклучување на сигурносниот капак за да се спречи отворање на капакот за време на центрифугирањето
5. Брзо забрзување до целосна брзина
6. Напојување: 100~240 Волти. 50/60Hz, еднофазен

спецификации

модел

4K

6K

10K

12K

Макс. Брзина

4000 вртежи во минута

6000 вртежи во минута

10000 вртежи во минута

12000 вртежи во минута

Точност на брзината

±50 вртежи во минута

±50 вртежи во минута

±50 вртежи во минута

±50 вртежи во минута

Макс. RCF

900хгр

2000хгр

5000хгр

8500хгр

Nо.1 Аголен ротор

6х1.5мл/0.5мл/0.2мл

6х1.5мл/0.5мл/0.2мл

6х1.5мл/0.5мл/0.2мл

6х1.5мл/0.5мл/0.2мл

Nо.2 Аголен ротор

2х8х0.2мл

2х8х0.2мл

2х8х0.2мл

2х8х0.2мл

Напојување

AC100V-240V 50 / 60Hz

AC100V-240V 50 / 60Hz

AC100V-240V 50 / 60Hz

AC100V-240V 50 / 60Hz

бучава

NW

1.8kg

1.8kg

1.8kg

1.8kg

GW

2kg

2kg

2kg

2kg

димензија

150 × 130 110 mm (L × W × H)

150 × 130 110 mm (L × W × H)

150 × 130 110 mm (L × W × H)

150 × 130 110 mm (L × W × H)

пакување Големина

160 × 140 120 mm (L × W × H)

160 × 140 120 mm (L × W × H)

160 × 140 120 mm (L × W × H)

160 × 140 120 mm (L × W × H)


Испраќам барање
+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]