сите категории

Дома>Производи>Мини центрифуга

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1669693448345146.jpg
https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1669693484286436.jpg
https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1669693485121549.jpg
https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1669693488408148.jpg
XB-12 мини центрифуга
XB-12 мини центрифуга
XB-12 мини центрифуга
XB-12 мини центрифуга

XB-12 мини центрифуга


Мини центрифугата XB-12 има нов и уникатен изглед и е флексибилна и разноврсна. Опремен е со два вида центрифугални ротори и разновидни држачи за епрувета и е погоден за центрифугарски цевки од 2.0 ml, 1.5 ml, 0.5 ml, 0.2 ml и центрифугарски цевки од 0.2 ml, 8 реда за PCR. Хуманизираниот дизајн, со функцијата на преклопен прекинувач, автоматски запира кога ќе се отвори капакот (запира кога ќе се отвори капакот) и има електронски функции за прилагодување на времето и брзината. Целосно транспарентен сферичен горен капак и повеќекратни ротори се опремени за да се постигне најдобар ефект во потрагата по креативност и едноставност и да се вбризгува човечка боја во научни и рационални лабораториски производи.

ПОВЕЕ

функција

1. Удобниот и ефикасен ротор со три во еден голем радиус со 18 дупки или 8 дупки е компатибилен со четири типа цевки за центрифуга: 2.0 ml, 1.5 ml, 0.5 ml и 0.2 ml.
2. Усвоена е технологија за напојување со висока фреквенција и широк напон, а опсегот на влезниот напон е 85-265V AC.
3. Уникатен дизајн на роторот, погоден за замена на роторот.
4. Опремен со LED дигитален дисплеј, може да се постави време и брзина, што е понаучно и поригорозно.
5. Ултра низок шум, стабилна работа, мотор без одржување, издржлив, безбеден и сигурен.
6. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
7. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.


Вовед во апликацијата
1. Серум извлечен од целосна крв
2. Извадете го супернатантот од различни примероци
3. Брза седиментација на примерокот
4. Раздвојување на микро крвни клетки
5. Сепарација на микробиолошки примероци

спецификации
моделXB-12
ЕкранЛЕР
Тело на машинатаПластика
Макс. Брзина12000 вртежи во минута
Точност на брзината±20 вртежи во минута
Макс. RCF7900хгр
Макс. Капацитет8х2.0мл
Опсег на тајмер1~99 мин/1~99 сек
бучава
МоторниDC мотор
Напојување85-265V 50 / 60Hz
моќност на мотор30W
NW1.3kg
GW1.7kg
димензија200 × 180 120 mm (L × W × H)
пакување Големина285 × 220 170 mm (L × W × H)
Список на ротори

1

Бр.1 Аголен ротор

Максимална брзина: 12000 вртежи во минута

Капацитет:
8x2ml/1.5ml/0.5ml/0.2ml

2

Бр.2 Аголен ротор

Максимална брзина:
12000 вртежи во минута
Капацитет: 4x8x0.2ml


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]