сите категории

Дома>Производи>Мини центрифуга

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1718853506557568.jpg
https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1718768435970616.jpg
XB-6 мини центрифуга
XB-6 мини центрифуга

XB-6 мини центрифуга


Mini centrifuge permits scientists to spin down small samples ranging from 0.2ml to 2ml. This centrifuge is ideal for applications in PCR, cell separation, biotechnology work and clinical labs.

ПОВЕЕ

функција

1. PCR strip rotor to accommodate 4 strips of 8×0.2ml

2. 12×1.5/2ml fixed angle rotor

3. Адаптер за епрувети од 0.2ml&0.5ml

4. Fix speed: 0rpm to 7000rpm

5. Заклучување на сигурносниот капак за да се спречи отворање на капакот за време на центрифугирањето

6. Брзо забрзување до целосна брзина

7. Напојување: 85~265 Волти. 50/60Hz, еднофазен


спецификации
моделXB-6
Макс. Брзина7000 вртежи во минута
Макс. RCF3280 × гр
Макс. Капацитет12×2/1.5/0.5/0.2ml, 4×8×0.2ml
Опсег на тајмер1~99 мин/1~99 сек
НапојувањеAC 85V-265V 50/60Hz
бучава
NW1.55kg
димензија229 × 192 135 mm (L × W × H)
Список на ротори

1

Аголен ротор

Максимална брзина: 7000 вртежи во минута
Capacity: 12 × 2ml/1.5ml/0.5ml/0.2ml
4×8×0.2 ml


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]