сите категории

Дома>Производи>Медицински центрифуга>PRP центрифуга

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642493154231329.jpg
Центрифуга за убавина за терапија TF-1 PRP

Центрифуга за убавина за терапија TF-1 PRP


Центрифугата TF-1 PRP главно се применува за чистење на маснотии за убавина и ортопедија.

Машината може да користи со PRP специјална цевка од 10ml, 20ml, 50ml. Со карактеристиките на брзо одвојување и прочистување, времето на операцијата се скратува и стапката на преживување на PRP максимално се подобрува, што ја прави операцијата за трансплантација едноставна и удобна, оваа машина е претходен асистент за пластичните хирурзи.

Model

TF-1

Максимална брзина

5000 вртежи во минута

Макс RCF

4760xg

Максимален капацитет

4x50ml

цевки

10мл, 20мл, 50мл


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Контрола на микропроцесор, претходно поставено: RCF, брзина, време, програма, со LCD синхрони дисплеј
2. Поставени податоци со тастатура на допир, со копче RCF
3. Директно возење со DC-инвертер мотор без четкички со голем вртежен момент, стабилно работење, низок шум, висока точност на брзина и rcf, без одржување
4. Механички и електричен систем за блокирање, заклучен додека машината стартува, обезбедувајќи безбедност
5. Мулти-опции за програми, корисникот може слободно да ги постави саканите податоци, избегнувајќи повторено поставување и подобрување на ефикасноста на работата.
6. 8 селективни стапки на Acc / Dec, корисникот може слободно да ја постави саканата стапка според потребата.
7. Со функција на тајминг при поставени вртежи во минута; функција на кратко вртење
8. Синхрони поставки rcf, брзина и со екранот.
9. Центрифужна комора од нерѓосувачки челик, избегнувајќи корозија од корозивни материјали
10. Авто-баланс, заштита од нерамнотежа, со звучни сигнали кога ќе се појави грешка или нерамнотежа; автоматско препознавање на нерамнотежата; заштита од преголема брзина.
11. Најбрзо време на забрзување/намалување ≤28 секунди
12. Погоден за заеднички шприцеви од 10ml, 20ml, 50ml, и ортопедија PRP цевка
13. Полиците на роторот и цевките се способни да се обработат со автоклавна стерилизација
параметри
14. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
15. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.

спецификации

модел

TF-1

Екран

LCD дигиталенЕкран

Тело на машината

Пластична и метална рамка

Макс. Брзина

5000 вртежи во минута

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Макс. RCF

4760хгр

No1: Замав ротор

50 mlx45000 вртежи во минута4760хгр(за шприц од 50 ml)

No2: Замав ротор

20 mlx84000 вртежи во минута3040хгр(за шприц од 20 ml)

No3: Аголен ротор

10 mlx124500 вртежи во минута3395хгр(за шприц од 10 ml)

Опсег на тајмер

1~99 минути 59 секунди / континуирано / кратко вртење

Моторни

Мотор на конвертор

моќност на мотор

750W

Напон

AC220V, 50Hz, 5A

бучава

Нето маса.

35kg

Бруто тежина

51kg

Димензија на машината

570×460×360 mm (L×W×H)

пакет Димензии

630530 × 460mm(L×W×H)


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]