сите категории

Дома>Производи>Медицински центрифуга>PRP центрифуга

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642493420940090.jpg
https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1644476941938509.jpg
TF-3 Козметичка плазма центрифуга богата со тромбоцити
TF-3 Козметичка плазма центрифуга богата со тромбоцити

TF-3 Козметичка плазма центрифуга богата со тромбоцити


Понудете автологна бариерна мембрана со подготовка на автологна венска крв
Понудете автологен материјал за регенерација на коските на фибрин со подготовка на автологна венска крв

Model

TF-3

Максимален капацитет

8x9ml

цевки

ПРП цевка


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Со претходно поставени програми на CGF (Concentrated Growth Factor) и PRP (Platelet Rich Plasma)
2. Системот за автоматска контрола овозможува операција со еден допир, нема потреба да се поставуваат брзината и времето
3. Овозможува употреба на до 8 епрувети за создавање на CGF
4. Интегрален ротор за резба и лиење
5. Волуменот на подготовка на една епрувета е до 9ml
6. Со системот за контрола на забрзување и забавување, брзината автоматски се менува помеѓу 24000 вртежи во минута до 3000 вртежи во минута според програмата.
7. Системот за контрола на температурата обезбедува константна средина на ниска температура помеѓу 12℃~15℃
8. Систем за прочистување и дезинфекција: опремен со циклус на деконтаминација со UVC рефлектирана светлина, времетраење на циклусот 5 минути при 1,000 вртежи во минута
9. Навлаките за држење на епрувета и роторот лесно се чистат и можат да се извадат за стерилизација во автоклав на 135°;
10. Нивоата на бучава паѓаат под потребните стандарди и не надминуваат 57 dBa.
11. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
12. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.

Напредокот
1. Систем за автоматска контрола на програмата
2. Операција со еден допир
3. Систем за контрола на забрзување и забавување
4. Систем за контрола на температурата
5. Систем за прочистување и дезинфекција
6. Навлаките за држење на епрувета и роторот се автоклавираат
7. Специјално дизајниран ротор за лиење

Индикации
Орална имплантологија
1. GBR (Водена регенерација на коските)
2. Лифт на максиларниот синус
3. Зачувување на местото на екстракција

Орална пародонтологија
1. GTR (Водена регенерација на ткиво)
2. GBR (Водена регенерација на коските)

спецификации

модел

ТФ-3

Напон

AC220V 50Hz

NW

22kg

димензија(LxDxH)

275x325x270mm

моќност на мотор

120VA


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]