сите категории

Дома>Производи>Центрифуга со голема брзина>Центрифуга со голема брзина на маса

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642124162942778.jpg
G16000 идентификација на роторот Центрифуга со голем волумен за општа намена

G16000 идентификација на роторот Центрифуга со голем волумен за општа намена


G16000 се корисни за рутински апликации во биотехнологијата, PCR, животните науки, биохемиските и клиничките лаборатории итн. Оваа единица е погодна за рутинска анализа на примероци во медицински, болнички, патолошки и институционални лаборатории. Со широк избор на глави и адаптери на роторот, овој уред е навистина разновиден.

Model

G16000

Максимална брзина

16000 вртежи во минута

Макс RCF

23800xg

Максимален капацитет

4x400ml

цевки

1.5/2ml, 5ml, 10ml, 15ml, 50ml, 100ml, 250ml, 400ml


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Идентификацијата на роторот го спречува преголемата брзина на роторот.
2. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
3. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
4. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
5. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
6. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
7. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
8. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
9. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, приказ на грешки.
10. Специјален конектор за роторот што го олеснува вчитувањето и растоварувањето на роторот
11. Сеопфатен избор на ротори и адаптери
12. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
13. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
14. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
15. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.

спецификации

модел

G16000

Екран

LCDбојаекран

Тело на машината

Пластична и метална рамка

Макс. брзина

16000 вртежи во минута

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Макс. RCF

23800хгр

Максимален капацитет

4x400ml

Опсег на тајмер

1 ~ 99 мин59s

Стапки на забрзување / забавување

1 10 ~

Моторни

Мотор на конвертор

Mоторна моќ

500W

Cмоќност на компресорот

--

Напојување

AC220v 50Hz 5A

бучава

Нето тежина

38kg

Бруто тежина

55kg

Машинско димензија

570x460x360мм (ДxШxВ)

пакување димензија

630 x530 x460мм (ДxШxВ)


Список на ротори

3

Бр1Аголен ротор

Макс. Брзина: 15000 вртежи во минута

Капацитет: 24x1.5ml/2.2ml

Макс. RCF: 20920 xg

ØxL: 11.2x39 mm

4

Аголен ротор број 2

Макс. Брзина: 14000 вртежи во минута

Капацитет: 30x1.5ml/ 2.2 ml

Макс. RCF: 20800xg

ØxL: 11.2x39 mm

6

Аголен ротор број 3

Макс. Брзина: 16000 вртежи во минута

Капацитет: 12x5ml

Макс. RCF: 19320 xg

ØxL: 14x51 mm

8

Бр4Аголен ротор

Макс. Брзина: 10000 вртежи во минута

Капацитет: 12x15/10ml

Макс. RCF: 11840xg

ØxL: 16.5x103 mm

10

Аголен ротор број 5

Макс. Брзина: 11000 вртежи во минута

Капацитет: 6x50ml

Макс. RCF: 13280 xg

ØxL: 29.5x96 mm

11

Аголен ротор број 6

Макс. Брзина: 10000 вртежи во минута

Капацитет: 4x100ml

Макс. RCF: 10934 xg

ØxL: 38.2x110 mm

1

*No.7Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 32 x 15ml/10ml

/ 5 ml/ 2 ml

Максимален rcf: 3000 xg

ØxL:18x92mm (15ml)

18x88mm (10 ml)

3

*No.8Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 8 x 50 ml

Максимален rcf: 3040 xg

ØxL:32x93mm

4

*No.9Ротор за нишање

Максимална брзина: 5000 r/min

Cкапацитет: 4 x 100 ml

Максимален rcf: 4745 xg

ØxL:42.5x100mm

9

Бр10Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4 x 250 ml

Максимален rcf: 2900 xg

ØxL:63.5x90mm

18

Бр11Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4 x400ml

Макс rcf:3280хгр

ØxL:79x100mm*: споделување на истото тело на роторот


Испраќам барање
+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]