сите категории

Дома>Производи>Центрифуга со голема брзина>Центрифуга со голема брзина на маса

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642126179256102.jpg
TG16W микро центрифуга со голема брзина

TG16W микро центрифуга со голема брзина


TG16W е погоден за одвојување на помалку примероци во биологијата, медицината, научните истражувања итн.

Model

TG16W

Максимална брзина

16000 вртежи во минута

Макс RCF

17800xg

Максимален капацитет

12x5ml

цевки

0.5мл, 1.5/2мл, 5мл


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Метална надворешна кутија. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Потсетување на последните поставени параметри. (Корисно за повторувачка анализа).
3. Сигурен погонски систем
4. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
5. Одбројувањето на времето започнува на поставените RPM /RCF
6. Самодијагностика за грешки
7. Бесплатно одржување на индукциониот мотор.
8. Пренослива и лесна рачка.
9. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
10. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.

спецификации

модел

TG16W

Екран

LED екран

Тело на машината

Метална рамка

Максимална брзина

16000 вртежи во минута

Max.RCF

17800 × гр

Точност на брзината

20 r / мин

Прираст

50 вртежи во минута

Опсег на тајмер

1 мин ~ 99 мин

Моторни

Мотор без пренос

моќност на мотор

220W

бучава

Моќ

AC220V, 50/60Hz 5A

Нето тежина

12kg

Бруто тежина

14kg

димензија

310 250 × × 200mm(ДxШxВ)

Димензија на пакетот

360 310 × × 250mm


Список на ротори

1号转子-Агол-ротор-12x0.5ml-1

Бр.1 Аголен ротор

Максимална брзина: 16000 r/min

Cкапацитет: 12 x 0.5 ml

Максимален rcf: 17800 xg

ØxL: 8.4x28.5 mm

2号转子-Аголен-ротор-12x1

No.2Аголен ротор

Максимална брзина: 16000 r/min

Cкапацитет: 12 x 1.5 / 2.2 ml

Максимален rcf: 17800 xg

ØxL:11.2x39mm

3号转子-Angle-rotor-12x5ml-2021-12

No.3Аголен ротор

Максимална брзина: 13000 r/min

Cкапацитет: 12 x 5 ml

Максимален rcf: 12750 xg

ØxL: 14x51 mmИспраќам барање
+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]