сите категории

Дома>Производи>Центрифуга со голема брзина>Центрифуга со голема брзина на маса

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642125638303278.jpg
XZ-16T LCD клиничка центрифуга со голема брзина

XZ-16T LCD клиничка центрифуга со голема брзина


XZ-16T is useful for routine applications in biotechnology, PCR, life sciences, biochemical and clinical labs, etc. This unit is suitable for routine sample analysis in Medical, Hospital, Pathology, and Institutional laboratories. With a wide choice of rotor heads and adapters, this unit is truly versatile.

Model

XZ-16T

Максимална брзина

16000 вртежи во минута

Макс RCF

20920xg

Максимален капацитет

4x100ml

цевки

0.5 ml, 1.5/2 ml, 5 ml, 10 ml, 15 ml, 50 ml, 100 ml


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Метална надворешна кутија. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
5. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
6. Потсетување на последните поставени параметри. (Корисно за повторувачка анализа).
7. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
8. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, * забрзување/забавување, rcf, приказ на грешка
9. Специјален конектор за роторот што го олеснува вчитувањето и растоварувањето на роторот
10. Сеопфатен избор на ротори и адаптери
11. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
12. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
13. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.

спецификации

модел

XZ-16T

Екран

LCD екран во боја

Тело на машината

Пластична и метална рамка

Макс. брзина

16000 вртежи во минута

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Макс. RCF

20920хгр

Максимален капацитет

4х100мл

Опсег на тајмер

1мин до 99мин.59с

Стапки на забрзување / забавување

1 10 ~

Моторни

Мотор на конвертор

Mоторна моќ

500W

Напојување

AC220V 50/60Hz 5A

бучава

Нето тежина

27kg

Бруто тежина

33kg

димензија

400×350×340mm(L×W×H)

Димензија на пакетот

500× 420 × 410 mm(L×W×H)


Список на ротори

1号转子-Агол-ротор-12x0.5ml-1

Аголен ротор број 1

Макс. Брзина: 16000 вртежи во минута

Капацитет: 12x0.5ml

Макс. RCF: 17800 xg

ØxL: 8.4x28.5 mm

17

Бр6Аголен ротор

Макс. Брзина: 12000 вртежи во минута

Капацитет: 48x0.5ml

Макс. RCF: 13910 xg

ØxL: 8.4x28.5 mm

2号转子-Аголен-ротор-12x1

Бр2Аголен ротор

Макс. Брзина: 16000 вртежи во минута

Капацитет: 12x1.5ml/2.2ml

Макс. RCF: 17800 xg

ØxL: 11.2x39 mm

3

Бр5Аголен ротор

Макс. Брзина: 15000 вртежи во минута

Капацитет: 24x1.5ml/2.2ml

Макс. RCF: 20920 xg

ØxL: 11.2x39 mm

4

БрBАголен ротор

Макс. Брзина: 14000 вртежи во минута

Капацитет: 30x1.5ml/2.2ml

Макс. RCF: 20800xg

ØxL: 11.2x39 mm

5

БрCАголен ротор

Макс. Брзина: 12000 вртежи во минута

Капацитет: 48x1.5ml/2.2ml

Макс. RCF: 13910xg

ØxL: 11.2x39 mm

6

Бр3Аголен ротор

Макс. Брзина: 16000 вртежи во минута

Капацитет: 12x5ml

Макс. RCF: 19320 xg

ØxL: 14x51 mm

8

БрAАголен ротор

Макс. Брзина: 10000 вртежи во минута

Капацитет: 12x15/10ml

Макс. RCF: 11840xg

ØxL: 16.5x103 mm

9

Бр8Аголен ротор

Макс. Брзина: 14000 вртежи во минута

Капацитет: 4x50ml

Макс. RCF: 19320 xg

ØxL: 29.5x96mm

10

Бр7Аголен ротор

Макс. Брзина: 11000 вртежи во минута

Капацитет: 6x50ml

Макс. RCF: 13280 xg

ØxL: 29.5x96 mm

11

Бр9Аголен ротор

Макс. Брзина: 10000 вртежи во минута

Капацитет: 4x100ml

Макс. RCF: 10934 xg

ØxL: 38.2x110 mm
Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]