сите категории

Дома>Производи>Центрифуга со голема брзина>Центрифуга со голема брзина на маса

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1642124559678425.jpg
XZ-20T 27800xg PCR центрифуга со голема брзина

XZ-20T 27800xg PCR центрифуга со голема брзина


Центрифугата XZ-20T е корисна за рутински апликации во биотехнологијата, PCR, животните науки, биохемиските и клиничките лаборатории итн. Ова е единица погодна за рутинска анализа на примероци во медицински, болнички, патолошки и институционални лаборатории. Со широк избор на глави и адаптери на роторот, овој уред е навистина разновиден.

модел

XZ-20T

Максимална брзина

20000 вртежи во минута

Макс RCF

27800хгр

Максимален капацитет

4х100мл

цевки

0.2 ml, 0.5 ml, 1.5/2 ml, 5 ml, 10 ml, 15 ml, 50 ml, 100 ml


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Метална надворешна кутија. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
5. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
6. Потсетување на последните поставени параметри. (Корисно за повторувачка анализа).
7. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
8. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, * забрзување/забавување, rcf, приказ на грешка
9. Специјален конектор за роторот што го олеснува вчитувањето и растоварувањето на роторот
10. Сеопфатен избор на ротори и адаптери
11. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
12. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
13. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.

спецификации

модел

XZ-20T

Очила за екран

LCD екран

Тело на машината

Пластична и метална рамка

Макс. брзина

20000 вртежи во минута

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Макс. RCF

27800хгр

Максимален капацитет

4х100мл

Опсег на тајмер

1~99 мин. 59 секунди

Стапки на забрзување / забавување

1 10 ~

Моторни

Мотор на конвертор

Mоторна моќ

500W

Напојување

AC220v 50Hz 5A

бучава

Нето тежина

27kg

Бруто тежина

33kg

Машинско димензија

400x350x340mm (ДxШxВ)

пакување димензија

500 x 420 x 410 mm (ДxШxВ)


Список на ротори

1

Бр1 Аголен ротор

Максимална брзина: 14000 r/min

Cкапацитет: 4x8x0.2ml

Максимален rcf: 13500 xg

ØxL:6.5х16мм

1号转子-Агол-ротор-12x0.5ml-1

Бр2Аголен ротор

Макс. Брзина: 20000 вртежи во минута

Макс. RCF: 20380 xg

Капацитет: 12x0.5ml

ØxL: 8.4x28.5 mm

17

Бр3Аголен ротор

Макс. Брзина: 14000 вртежи во минута

Макс. RCF: 20850 xg

Капацитет: 48x0.5ml

ØxL: 8.4x28.5 mm

2号转子-Аголен-ротор-12x1

Бр4Аголен ротор

Макс. Брзина: 20000 вртежи во минута

Макс. RCF: 27800 xg

Капацитет: 12x1.5ml/2.2ml

ØxL: 11.2x39 mm

3

Бр5Аголен ротор

Макс. Брзина: 16000 вртежи во минута

Макс. RCF: 23800 xg

Капацитет: 24x1.5ml/2.2ml

ØxL: 11.2x39 mm

4

Бр6Аголен ротор

Макс. Брзина: 14000 вртежи во минута

Макс. RCF: 20800xg

Капацитет: 30x1.5ml/2.2ml

ØxL: 11.2x39 mm

5

Бр7Аголен ротор

Макс. Брзина: 14000 вртежи во минута

Макс. RCF: 20850xg

Капацитет: 48x1.5ml/2.2ml

ØxL: 11.2x39 mm

6

Бр8Аголен ротор

Макс. Брзина: 16000 вртежи во минута

Макс. RCF: 19320 xg

Капацитет: 12x5ml

ØxL: 14x51 mm

7

Бр9 Аголен ротор

Макс. Брзина: 10000 вртежи во минута

Капацитет: 24x10ml

Макс. RCF: 11280 xg

ØxL:16x78mm

8

Бр. 10Аголен ротор

Макс. Брзина: 11000 вртежи во минута

Макс. RCF: 13935xg

Капацитет: 12x15/10ml

Досадно ØxL:16.5x103mm

9

Бр11Аголен ротор

Макс. Брзина: 14000 вртежи во минута

Макс. RCF: 19320 xg

Капацитет: 4x50ml

ØxL: 29.5x96 mm

10

Бр12Аголен ротор

Макс. Брзина: 13000 вртежи во минута

Макс. RCF: 18850 xg

Капацитет: 6x50ml

ØxL: 29.5x96 mm

11

Бр13Аголен ротор

Макс. Брзина: 11000 вртежи во минута

Макс. RCF: 13280 xg

Капацитет: 4x100ml

ØxL: 38.2x110 mm
Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]