сите категории

Дома>Производи>Центрифуга со мала брзина>На маса Центрифуга со мала брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1652066358945787.jpg
Серолошка серумска центрифуга TD4-2 4000rpm

Серолошка серумска центрифуга TD4-2 4000rpm


TD4-2 се погодни за рутинска анализа на примероци во медицински, болнички, патолошки и институционални лаборатории.
Со широк спектар на додатоци, тие можат да се користат и за подготовка на примероци во индустриски и истражувачки лаборатории.

Model

TD4-2

Максимална брзина

4000 вртежи во минута

Макс RCF

3035xg

Максимален капацитет

4x50ml

цевки

2ml,5мл, 10мл, 15мл, 50мл


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
6. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, *забрзување/забавување, rcf, приказ на грешки.
7. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
8. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
9. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
10. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.

спецификации

модел

ТД4-2

Екран

LCD бојаЕкран

Тело на машината

Пластична и метална рамка

Макс. Брзина

4000 вртежи во минута

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Макс. RCF

2690хгр

Максимален капацитет

6х50мл

Опсег на тајмер

1 9 ~9мин59s

Стапки на забрзување / забавување

1 10 ~

Моторни

Мотор без пренос

моќност на мотор

200W

Напон

AC220V, 50Hz, 5A

бучава

Нето маса.

22kg

Бруто тежина

25kg

Димензија на машината

480x340x280mm (ДxШxВ)

пакет Димензии

540x430x355mm (ДxШxВ)


Список на ротори

27

No.1Аголен ротор

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 12 x 10 ml/5 ml

Максимален rcf: 2220 xg

ØxL: 16x92 mm

26

No.2Аголен ротор

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 18 x 10 ml/5 ml

Максимален rcf: 2240 xg

ØxL: 16x92 mm

25

No.3Аголен ротор

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 12 x 15 ml/5 ml

Максимален rcf: 2220 xg

ØxL:18x102mm

24

No.4Аголен ротор

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 12 x 20 ml/5 ml

Максимален rcf: 2220 xg

ØxL: 22x96 mm

23

No.5Аголен ротор

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 6 x 50 ml

Максимален rcf: 3035 xg

ØxL:30.5x92mm

22

No.6Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 12 x 10 ml

Максимален rcf: 2420 xg

ØxL: 18x83 mm

21

No.7Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 8 x 15 ml

Максимален rcf: 2690 xg

ØxL: 18x92 mm

20

No.8Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4 x 50 ml

Максимален rcf: 2420 xg

ØxL:30.5x92mm


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]