сите категории

Дома>Производи>Центрифуга со мала брзина>На маса Центрифуга со мала брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1652066215784837.jpg
TD4 Пренослива 12 дупки Економска центрифуга со мала брзина

TD4 Пренослива 12 дупки Економска центрифуга со мала брзина


TD4 е мала центрифуга со аголни ротори специјално дизајнирана за употреба во медицинските практики.
Прифаќа заеднички цевки до волумен од 15ml и ги забрзува до максимална брзина од 4000 вртежи во минута. Ова одговара на RCF од 2100 година.

Model

TD4

Максимална брзина

4000 вртежи во минута

Макс RCF

2100xg

Максимален капацитет

8x15ml

цевки

2ml,5мл, 10мл, 15мл


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Стабилна брзина на излез дури и при нестабилни услови на напон.
2. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
3. Надворешно куќиште ABS.
4. Потсетување на последните поставени параметри.
5. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
6. Одбројувањето на времето започнува на поставените RPM /RCF
7. Самодијагностика за грешки.
8. DC мотор без четки за одржување бесплатно.
9. Пренослива и лесна рачка.
10. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
11. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
12. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.

спецификации

модел

TD4

Макс. Брзина

4000 вртежи во минута

Макс. RCF

2100хгр

Максимален капацитет

12x5 ml

Тајмер

1 ~ 99 мин

бучава

Моторни

Brushless мотор

моќност на мотор

60W

Напон

100~ 240V 50/60Hz 5A

NW

6kg

GW

6.3kg

Димензија на машината

300x270x210mm (ДxШxВ)

пакет Димензии

365x345x300mm (ДxШxВ)


Список на ротори

22

Бр.1 Аголен ротор

Максимална брзина :4000r / мин

Cкапацитет:8x15ml

Макс rcf:2100xg

ØxL:18x98.7mm

21

Бр.2 Аголен ротор

Максимална брзина :4000r / мин

Cкапацитет:6x15ml

Макс rcf:2100xg

ØxL:18x98.7mm

19

Бр.3 Аголен ротор

Максимална брзина :4000r / мин

Cкапацитет:12x5ml

Макс rcf:2100xg

ØxL:13.3x78mm
Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]