сите категории

Дома>Производи>Центрифуга со мала брзина>На маса Центрифуга со мала брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1641866635118177.jpg
TD5B биобезбедно капак Клиничка центрифуга со мала брзина

TD5B биобезбедно капак Клиничка центрифуга со мала брзина


Со одличните перформанси и сеопфатниот асортиман на додатоци, може да изврши практично секоја центрифугарска задача од универзални цели. И, бидејќи TD5B може да се користи и за стандардни и за специјални апликации, тие не само што се исплатливи, туку и заштедуваат вреден простор во лабораторијата.

Model

TD5B

Максимална брзина

5000 вртежи во минута

Макс RCF

4760хгр

Максимален капацитет

4x250ml

цевки

2ml,5мл, 10мл, 15мл, 50мл,100 ml, 250 ml, микроплочи


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
6. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
7. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
8. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, приказ на грешки.
9. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
10. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
11. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
12. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.
13. *Функцијата за кратко вртење може да се избере

спецификации

модел

TD5B

Екран

LCD екран во боја

Тело на машината

Пластична и метална рамка

Макс. Брзина

5000 вртежи во минута

Макс. RCF

4760 xg

Максимален капацитет

4х250мл

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Опсег на тајмер

1мин до 99мин.59с

Стапки на забрзување / забавување

1~10

Моторни

Мотор на конвертор

моќност на мотор

500W

Напојување

AC220V 50/60Hz 10A

бучава

Нето тежина

35kg

Бруто тежина

51kg

димензија

570×460×360 mm (L×W×H)

Димензија на пакетот

630530 × 460mm(L×W×H)


Список на ротори

1 (2)

*Бр1 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 32 x 15ml/10ml/5ml/ 2 ml

Максимален rcf: 3000 xg

ØxL:18x92mm (15ml)

18x88mm (10 ml)

2 (2)

*Бр2 Ротор за нишање

Максимална брзина: 5000 r/min

Cкапацитет: 4 x 50 ml

Максимален rcf: 4760 xg

ØxL:30.5x92mm

3 (2)

*Бр3 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 8 x 50 ml

Максимален rcf: 3040 xg

ØxL:30.5x92mm

4 (2)

*Бр4 Ротор за нишање

Максимална брзина: 5000 r/min

Cкапацитет: 4 x 100 ml

Максимален rcf: 4745 xg

ØxL:42.5x100mm

5 (2)

Бр5Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 48 x 5ml/2ml

Максимален rcf: 2980xg/2625xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

6

Бр6 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 72 x 5ml/2ml

Максимален rcf: 2950xg/2625xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

Oсамо за TD5B

8

Бр7 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 24 x 15 ml

Максимален rcf: 3520 xg

ØxL:18x92mm

Само за TD5B

7

Бр8 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 8 x 50 ml

Максимален rcf: 3520 xg

ØxL:30.5x86.5mm

Само за TD5B

9

Бр9 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4 x 250 ml

Максимален rcf: 2900 xg

ØxL:63.5x90mm

Само за TD5B

10

Бр10 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 2 x 2 x 96

Максимален rcf: 2390 xg

ØxL:137x87x42mm


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]