сите категории

Дома>Производи>Центрифуга со мала брзина>На маса Центрифуга со мала брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1641806235814400.jpg
TD6B Benchtop Центрифуга со ниска брзина со голем капацитет

TD6B Benchtop Центрифуга со ниска брзина со голем капацитет


Новата генерација на модели на маса центрифуги базирани на микропроцесори користи индукциски мотор без четкички со фреквентен погон што му овозможува на корисникот однапред да ја постави брзината и времето со висок степен на точност. Приказот на поставените параметри како брзина, време итн. ја прави единицата идеален избор за повторлива анализа на примерокот.

Model

TD6B

Максимална брзина

6000 вртежи во минута

Макс RCF

5080хгр

Максимален капацитет

4x500ml

цевки

2ml,5 ml, 10 ml, 15 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml,микро плочи


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Метална надворешна кутија. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
6. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
7. Потсетување на последните поставени параметри. (Корисно за повторувачка анализа).
8. Функција за кратко вртење
9. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
10. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, приказ на грешки.
11. Сеопфатен избор на ротори и адаптери
12. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
13. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
14. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.

спецификации

модел

TD6B

Екран

LCD бојаЕкран

Тело на машината

Метална рамка

Макс. Брзина

6000 вртежи во минута

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Макс. RCF

5080хгр

Максимален капацитет

4х500мл

Опсег на тајмер

1 ~ 99 мин59s

Стапки на забрзување / забавување

1~10

Моторни

Мотор на конвертор

Mоторна моќ

750w

Напојување

AC220V 50/60Hz 10A

бучава

NW

56kg

GW

64kg

димензија

600 × 490 400 mm (L × W × H)

пакување Големина

700 × 600 500 mm (L × W × H)


Список на ротори

16

No.1Аголен ротор

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 24 x 10 ml

Максимален rcf: 3670 xg

ØxL:16x92mm

8

No.2Аголен ротор

Максимална брзина: 6000 r/min

Cкапацитет: 12 x 15 ml

Максимален rcf: 5080 xg

ØxL:18x102mm

18

*No.3Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 16 x 15 ml

Максимален rcf: 3100 xg

ØxL:18x92mm

19

*No.4Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 24 x 15 ml

Максимален rcf: 3000 xg

ØxL:18x92mm

1 (2)

*No.5Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 32 x 15ml/10ml/5ml/ 2 ml

Максимален rcf: 3000 xg

ØxL:18x92mm (15ml)

18x88mm (10 ml)

3 (2)

*No.6Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 8 x 50 ml

Максимален rcf: 3040 xg

ØxL:30.5x92mm

15

No.7Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 16 x 50 ml

Максимален rcf: 3520 xg

ØxL:30.5x86.5mm

17

*No.8Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 8 x 100 ml

Максимален rcf: 2950 xg

ØxL:42.5x100mm

12

No.9Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 80 x 5ml/2ml

Максимален rcf: 3620xg/3260xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

13

No.10Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 96 x 5 ml/2 ml

Максимален rcf: 3620xg/3405xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

9

No.11Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4x250ml

Максимален rcf: 2990 xg

ØxL:63.5x90mm

09

No.12Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4 x 500 ml

Максимален rcf: 3520 xg

ØxL:81x105mm

10

No.13Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 2 x 2 x 96 дупки

Максимален rcf: 2390 xg

ØxL:137x87x42mm
*: споделување на истото тело на роторот


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]