сите категории

Дома>Производи>Центрифуга со мала брзина>На маса Центрифуга со мала брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1652064703789825.jpg
TDZ4WS Центрифуга со мала брзина 12 Placers

TDZ4WS Центрифуга со мала брзина 12 Placers


TDZ4-WS се погодни за рутинска анализа на примероци во медицински, болнички, патолошки и институционални лаборатории.
Со широк спектар на додатоци, тие можат да се користат и за подготовка на примероци во индустриски и истражувачки лаборатории.

Model

TDZ4WS

Максимална брзина

4000 вртежи во минута

Макс RCF

3035xg

Максимален капацитет

6x50ml

цевки

2ml,5мл, 10мл, 15мл, 50мл


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Метална надворешна кутија. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Потсетување на последните поставени параметри. (Корисно за повторувачка анализа).
6. Сигурен погонски систем. Мотор без четкички без одржување.
7. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
8. Самодијагностика за грешки.
9. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
10. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
11. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
12. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.


спецификации

модел

TDZ4-WS

Екран

LED дигиталенЕкран

Тело на машината

Метална рамка

Макс. Брзина

4000 вртежи во минута

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Макс. RCF

3035xg

Максимален капацитет

6х50мл

Опсег на тајмер

1 ~ 99 мин

Моторни

Мотор без пренос

моќност на мотор

60W

Напон

AC110~220V, 50Hz, 5A

бучава

Нето маса.

22kg

Бруто тежина

23kg

Димензија на машината

440x350x260mm (ДxШxВ)

пакет Димензии

530x455x350mm (ДxШxВ)


Список на ротори

1641870401685137

No.1Аголен ротор

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 12 x 10 ml/5 ml

Максимален rcf: 2220 xg

ØxL: 16x92 mm

1641870408335581

No.2Аголен ротор

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 18 x 10 ml/5 ml

Максимален rcf: 2240 xg

ØxL: 16x92 mm

1641870414129858

No.3Аголен ротор

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 12 x 15 ml/5 ml

Максимален rcf: 2220 xg

ØxL:18x102mm

1641870419570242

No.4Аголен ротор

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 12 x 20 ml/5 ml

Максимален rcf: 2220 xg

ØxL: 22x96 mm

1641870437359262

No.5Аголен ротор

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 6 x 50 ml

Максимален rcf: 3035 xg

ØxL:30.5x92mm
Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]