сите категории

Дома>Производи>Центрифуга со мала брзина>На маса Центрифуга со мала брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1641867248723358.jpg
Центрифуга со мала брзина TDZ5-WS 5000 вртежи во минута

Центрифуга со мала брзина TDZ5-WS 5000 вртежи во минута


Со одличните перформанси и сеопфатниот асортиман на додатоци, тој може да изврши практично секоја центрифугарска задача од универзални цели. И, бидејќи TDZ5WS може да се користи и за стандардни и за специјални апликации, тие не само што се исплатливи, туку и заштедуваат вреден простор во лабораторијата.

Model

TDZ5-WS

Максимална брзина

5000 вртежи во минута

Макс RCF

4760хгр

Максимален капацитет

4x250ml

цевки

2ml,5мл, 10мл, 15мл, 50мл,100 ml, микроплочи


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција
 1. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.

 2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.

 3. Рачно отворен капак во случај на дефект или вонредна состојба.

 4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.

 5. Откривање дефекти на нерамнотежа со автоматско исклучување.

 6. Сигурен погонски систем.

 7. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, приказ на грешки.

 8. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).

 9. Исполнети се меѓународните стандарди ISO9001, ISO13485, CE.

 10. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.

 11. * Може да се избере: Функција за кратко центрифугирање.

 12. * Може да се избере: Автоматско препознавање на роторот.


спецификации

модел

TDZ5-WS

Очила за екран

LED екран

Тело на машината

Метална рамка

Макс. Брзина

5000 вртежи во минута

Макс. RCF

4760 xg

Максимален капацитет

4х100мл

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Опсег на тајмер

1 мин ~ 99 мин

Моторни

Мотор на конвертор

моќност на мотор

500W

Напојување

AC220V 50/60Hz 10A

бучава

Нето тежина

38kg

Бруто тежина

49kg

димензија

540 ×420×350 mm (L×W×H)

Димензија на пакетот

650 ×540×440 mm (L×W×H)


Список на ротори

1 (2)

*Бр1 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 32 x 15ml/10ml/5ml/ 2 ml

Максимален rcf: 3000 xg

ØxL:18x92mm (15ml)

18x88mm (10 ml)

2 (2)

*Бр2 Ротор за нишање

Максимална брзина: 5000 r/min

Cкапацитет: 4 x 50 ml

Максимален rcf: 4760 xg

ØxL:30.5x92mm

3 (2)

*Бр3 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 8 x 50 ml

Максимален rcf: 3040 xg

ØxL:30.5x92mm

4 (2)

*Бр4 Ротор за нишање

Максимална брзина: 5000 r/min

Cкапацитет: 4 x 100 ml

Максимален rcf: 4745 xg

ØxL:42.5x100mm

5 (2)

Бр5Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 48 x 5ml/2ml

Максимален rcf: 2980xg/2625xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

10

No.6Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 2 x 2 x 96

Максимален rcf: 2390 xg

ØxL:137x87x42mm


Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]