сите категории

Дома>Производи>Центрифуга со мала брзина>На маса Центрифуга со мала брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1641867248723358.jpg
TDZ5WS 5000 вртежи во минута Центрифуга со мала брзина на седименти на урина

TDZ5WS 5000 вртежи во минута Центрифуга со мала брзина на седименти на урина


Со одличните перформанси и сеопфатниот асортиман на додатоци, тој може да изврши практично секоја центрифугарска задача од универзални цели. И, бидејќи TDZ5WS може да се користи и за стандардни и за специјални апликации, тие не само што се исплатливи, туку и заштедуваат вреден простор во лабораторијата.

Model

TDZ5WS

Максимална брзина

5000 вртежи во минута

Макс RCF

4760хгр

Максимален капацитет

4x250ml

цевки

2ml,5мл, 10мл, 15мл, 50мл,100 ml, микроплочи


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Откривање на дефект на нерамнотежа со автоматско исклучување
6. Со тивок блок и амортизери кои гарантираат непречено и тивко работење.
7. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
8. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, забрзување/забавување, rcf, приказ на грешки.
9. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
10. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
11. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
12. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.
13. *Функцијата за кратко вртење може да се избере

спецификации

модел

TDZ5-WS

Екран

LED екран

Тело на машината

Метална рамка

Макс. Брзина

5000 вртежи во минута

Макс. RCF

4760 xg

Максимален капацитет

4х100мл

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Опсег на тајмер

1 мин ~ 99 мин

Моторни

Мотор на конвертор

моќност на мотор

500W

Напојување

AC220V 50/60Hz 10A

бучава

Нето тежина

38kg

Бруто тежина

49kg

димензија

540 ×420×350 mm (L×W×H)

Димензија на пакетот

650 ×540×440 mm (L×W×H)


Список на ротори

1 (2)

*Бр1 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 32 x 15ml/10ml/5ml/ 2 ml

Максимален rcf: 3000 xg

ØxL:18x92mm (15ml)

18x88mm (10 ml)

2 (2)

*Бр2 Ротор за нишање

Максимална брзина: 5000 r/min

Cкапацитет: 4 x 50 ml

Максимален rcf: 4760 xg

ØxL:30.5x92mm

3 (2)

*Бр3 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 8 x 50 ml

Максимален rcf: 3040 xg

ØxL:30.5x92mm

4 (2)

*Бр4 Ротор за нишање

Максимална брзина: 5000 r/min

Cкапацитет: 4 x 100 ml

Максимален rcf: 4745 xg

ØxL:42.5x100mm

5 (2)

Бр5Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 48 x 5ml/2ml

Максимален rcf: 2980xg/2625xg

ØxL: 13.5x86 mm

13.5x58mm

10

No.6Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 2 x 2 x 96

Максимален rcf: 2390 xg

ØxL:137x87x42mm


Испраќам барање
+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]