сите категории

Дома>Производи>Центрифуга со мала брзина>На маса Центрифуга со мала брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1652064534462057.jpg
Медицинска центрифуга со мала брзина XZ-4A 24 дупки

Медицинска центрифуга со мала брзина XZ-4A 24 дупки


XZ-4A е погоден за рутинска анализа на примероци во медицински, болнички, патолошки и институционални лаборатории.
Со широк спектар на додатоци, тие можат да се користат и за подготовка на примероци во индустриски и истражувачки лаборатории.

Model

XZ-4A

Максимална брзина

4000 вртежи во минута

Макс RCF

2600xg

Максимален капацитет

4x50ml

цевки

2ml,5мл, 10мл, 15мл, 50мл


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Метална надворешна кутија. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Потсетување на последните поставени параметри. (Корисно за повторувачка анализа).
6. Сигурен погонски систем. Мотор без четкички без одржување.
7. RPM/RCF прилагодливи заедно со автоматско пресметување на вртежите и вредноста.
8. Самодијагностика за грешки.
9. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
10. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
11. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
12. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.

спецификации

модел

XZ-4A

Екран

LED дигиталенЕкран

Тело на машината

Метална рамка

Макс. Брзина

4000 вртежи во минута

Макс. RCF

2600хгр

Максимален капацитет

24х10мл

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Опсег на тајмер

1 ~ 99 мин

Моторни

Мотор без пренос

моќност на мотор

200W

Напон

AC220V, 50/60Hz, 5A

бучава

NW

22kg

GW

23kg

Димензија на машината

440x350x260mm (ДxШxВ)

пакет Димензии

530x455x350mm (ДxШxВ)


Список на ротори

16

No.1Аголен ротор

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 24x10ml

Максимален rcf: 2600 xg

ØxL:16x92mm

25

No.2Аголен ротор

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 12x15ml

Максимален rcf: 2090 xg

ØxL:18x102mm

22

No.3Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 12 x 10 ml

Максимален rcf: 2600 xg

ØxL: 18x83 mm

21

No.4Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 8 x 15 ml

Максимален rcf: 2690 xg

ØxL: 18x92 mm

20

No.5Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4 x 50 ml

Максимален rcf: 2420 xg

ØxL:32x 93mm
Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]