сите категории

Дома>Производи>Центрифуга со мала брзина>На маса Центрифуга со мала брзина

https://www.hncentrifuge.com/upload/product/1652064482378386.jpg
XZ-6 6000 вртежи во минута Цевки од 15 ml и Лабораториска центрифуга цевки од 50 ml

XZ-6 6000 вртежи во минута Цевки од 15 ml и Лабораториска центрифуга цевки од 50 ml


XZ-6 е погоден за рутинска анализа на примероци во медицински, болнички, патолошки и институционални лаборатории.
Со широк спектар на додатоци, тие можат да се користат и за подготовка на примероци во индустриски и истражувачки лаборатории.

Model

XZ-6

Максимална брзина

6000 вртежи во минута

Макс RCF

5080хгр

Максимален капацитет

6x50ml

цевки

2ml,5мл, 10мл, 15мл, 50мл


ПОВЕЕ Преземете ја брошурата

функција

1. Комора од нерѓосувачки челик со заштитен прстен.
2. Електронската безбедносна брава го спречува отворањето на капакот за време на центрифугирањето.
3. Рачно отворен капак во случај на дефект или итен случај.
4. Пружина за гас за да се спречи паѓање на капакот.
5. Сигурен погонски систем. Бесплатно одржување на асинхрон мотор.
6. Микропроцесорска контрола на сите функции: брзина, време, температура, *забрзување/забавување, rcf, приказ на грешки.
7. Дупката за брзина обезбедува начин за откривање на брзината.
8. Произведен според националниот и меѓународниот безбедносен стандард (на пр. IEC 61010).
9. ISO9001, ISO13485, CE меѓународните стандарди се исполнети.
10. * Може да се избере: Капакот се отвора автоматски на крајот од пуштањето.

спецификации

модел

XZ-6

Екран

LED дисплеј

Тело на машината

Метална рамка

Макс. Брзина

6000 вртежи во минута

Точност на брзината

±20 вртежи во минута

Макс. RCF

5080хгр

Максимален капацитет

6х50мл

Опсег на тајмер

1 мин ~ 99 мин

Моторни

Мотор на конвертор

Mоторна моќ

200W

Напојување

AC220V 50/60Hz 5A

бучава

Нето тежина

22kg

Бруто тежина

28kg

димензија

440×350×260mm(L×W×H)

Димензија на пакетот

575460 × 380mm(L×W×H)


Список на ротори

8

No.1Аголен ротор

Максимална брзина: 6000 r/min

Cкапацитет: 12 x 15 ml

Максимален rcf: 5080 xg

ØxL:19x102mm

23

No.2Аголен ротор

Максимална брзина: 5000 r/min

Cкапацитет: 6 x 50 ml

Максимален rcf: 4745 xg

ØxL: 32x93mm

22

Бр3 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 12 x 10 ml

Максимален rcf: 2600 xg

ØxL: 18x83 mm

21

No.4Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 8 x 15 ml

Максимален rcf: 2690 xg

ØxL: 18x92 mm

20

Бр5 Ротор за нишање

Максимална брзина: 4000 r/min

Cкапацитет: 4 x 50 ml

Максимален rcf: 2420 xg

ØxL:30.5x 92 mm
Испраќам барање

Жешки категории

+-86 731 88137982- [заштитена по е-пошта]